1. Новини Закарпаття
  2. >

Відомо, скільки відсотків українців вважають українську рідною мовою /Опитування

07.07.2022 22:13 Суспільство Актуально

Українську мову рідною вважає більша частина опитаних українців.

Українську мову рідною вважає більша частина опитаних українців.

В Україні близько 90% вчителів, 82% батьків та учнів вважають рідною мовою українську і використовують її у всіх сферах життя. Такі результати опитування повідомив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак під час брифінгу.

«Якщо подивитися на вибір мови спілкування, то переважна більшість респондентів, а саме 89% вчителів, 82% батьків та дітей зазначили, що вважають рідною мовою саме українську і використовують її у всіх сферах життя, а саме спілкування в родинному колі, в навчальній діяльності, в культурній практиці тощо. 19% учнів/учениць, з числа внутрішньо переміщених осіб, розмовляють виключно українською, 29% спілкуються українською і російською в однаковій мірі, а 10% переважно російською мовою», – розповів Гурак.

За його словами, що стосується вчителів, то згідно з опитуванням, 94% проводять уроки виключно українською мовою, 82% використовують навчальні матеріали при підготовці до уроку, 73% розмовляють під час уроку українською мовою, 63% розмовляють під час перерви українською мовою.

«11% учнів розмовляють російською мовою між собою під час уроку, 17% під час перерви. Поза межами закладу освіти серед респондентів домінуючою залишається українська мова. Серед вчителів – 86%, серед батьків -78%, серед учнів – 62%», – повідомив Гурак.

Нагадаємо: «Своє особливе шифрування»: мережу підкорює відео, як закарпатські бійці по рації спілкуються (ВІДЕО)

Читайте усі новини України на Голосі Карпат.

Читайте на ГК:Гороскоп на 4 листопада для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:«У нас зараз немає запасів»: чергове “пророцтво” щодо розвитку війни від Арестовича (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В листопаді втратять гроші: астрологи назвали знаки Зодіаку, на яких чекають невдачі