1. Новини Закарпаття
  2. >

Втручання закарпатців у роботу лічильників газу: у судах області перебуває майже 70 справ правопорушників

06.07.2022 10:35 Суспільство

Лічильник газу – прилад, за допомогою якого споживачі фіксують обсяг використаного природного газу, має обмежений термін експлуатації. Тож раз на 8 років кожен такий прилад повинен проходити перевірку

Лічильник газу – прилад, за допомогою якого споживачі фіксують обсяг використаного природного газу, має обмежений термін експлуатації. Тож раз на 8 років кожен такий прилад повинен проходити перевірку

Про це повідомили в АТ «Закарпатгаз.

Минулого року в метрологічній лабораторії Закарпатгазу повірили майже 20 тисяч лічильників. За 6 місяців цього року — уже 14 тисяч.  Якщо прилад справний і не потребує заміни — його повертають на місце. Та інколи в ході повірки фахівці виявляють стороннє втручання. За таке порушення передбачена матеріальна або кримінальна відповідальність — навіть до позбавлення волі.

«Втручання бувають різні. Наприклад, може бути візуально ціла пломба, але насправді – розрізана.  Але і таке, й інші втручання ми виявляємо, адже використовуємо сучасне обладнання. Перевіряємо і зондом, і на вплив магнітного поля, і на цілісність конструкцій», — пояснив начальник відділу лабораторних вимірів АТ «Закарпатгаз» Юрій Василина.

Сьогодні в судах перебуває майже 70 справ, пов’язаних із крадіжками газу через втручання в роботу лічильників газу. Суми відшкодування порушниками інколи сягають сотень тисяч гривень. Та сумлінним споживачам нема чого перейматися. До того ж повірка лічильника проводиться безкоштовно. А точніше — за так звані тарифні кошти, тобто ті, які споживачі сплачують за послугу з розподілу газу.

«Якщо прилад є у власності споживача, був демонтований на періодичну повірку і визнаний непридатним для застосування, то оператор ГРМ повинен встановити лічильник споживачу безкоштовно. Але якщо працівники прийшли до споживача, виявили втручання, — на місці лічильник пакується, складається акт, і за результатами експертизи він є непридатним, то споживач сплачує за всі послуги та мусить придбати лічильник за власні кошти», —прокоментувала начальниця управління метрології АТ «Закарпатгаз» Олена Калашник.

Інколи лічильники виходять з ладу з об’єктивних причин. Фізичне старіння, знос елементів приладу, вплив зовнішнього середовища можуть спричинити збої в роботі лічильника. У такому разі його замінять безкоштовно. 

У Закарпатгазі пояснюють: для проведення планової повірки лічильника споживачу нікуди спеціально звертатися не потрібно. За графіком повірок газовики у відповідний час приходять до кожного споживача і забирають лічильник на обстеження. На період повірки споживач користується лічильником з обмінного фонду Закарпатгазу та розраховується за газ відповідно до його показників.

Фахівці радять у разі самостійного виявлення збоїв у роботі лічильника одразу повідомляти Оператора ГРМ. А тим, хто купує житло на вторинному ринку, вимагати від продавця проведення позачергової повірки приладу обліку газу, аби убезпечити себе від неприємних сюрпризів.

Нагадаємо, На Закарпаття потрапив китайський посуд, що несе смертельну загрозу: як його розпізнати.

Читайте на ГК:Смертельна ДТП на Хустщині: не поділили дорогу Mitsubishi та "ВАЗ"
Читайте на ГК:З початку війни на Закарпатті від коронавірусу вакцинувалися понад 80 тис. осіб (інфографіка)
Читайте на ГК:В Ужгороді 13 вулиць залишаться без водопостачання: причини