1. Новини Закарпаття
  2. >

«Один укол понад $100 000»: Україна отримала найдорожчий препарат у світі для лікування СМА

04.07.2022 23:19 Суспільство ВАЖЛИВО

Понад 150 флаконів ліків "Spinraza" було передано українським лікарям.

Понад 150 флаконів ліків

Україна отримала безкоштовно ліки проти спінальної м’язової атрофії, повідомляє МОЗ України.

Тринадцять лікарень отримали понад 150 флаконів ліків «Spinraza». Це один із трьох наявних у світі препаратів, що застосовуються під час терапії дітей зі спінальною м’язовою атрофією. Також, цей препарат називають «найдорожчою ін’єкцією» у світі, оскільки один його флакон коштує понад 100 000 доларів.

Як розповіла заступниця міністра охорони здоров‘я Марія Карчевич, українські лікарні вперше безоплатно отримують ці ліки для дітей з такою рідкісною хворобою. 

«Сьогодні, без перебільшення, важливий день в історії української медицини. Ми не просто отримали дороговартісні ліки, яких ніколи раніше не було в Україні. Ми отримали найцінніше — можливість зберегти життя дітей, які страждають на рідкісні орфанні захворювання. Ми дякуємо донорам, які подарували для наших дітей цей шанс на життя», — прокоментувала заступниця міністра.    

В Україні понад 200 дітей мають підтверджений діагноз СМА. Одна із рідкісних генетичних хвороб ​​характеризується наростальною м’язовою слабкістю у всьому організмі. З віком вона призводить до порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до інвалідного візка та ліжка. 

СМА є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. За статистикою, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених. 

Однак у світі існує три препарати, які використовуються для лікування СМА: «Zolgensma», «Evrysdi» і «Spinraza».  Перший вводиться до 2-річного віку і зупиняє хворобу назавжди, два останні потрібно застосовувати протягом усього життя. 

Довідка: «Spinraza» — препарат, зареєстрований компанією «Biogen» (США), який вводять за допомогою ін’єкції безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек. Підтримувальні ін’єкції потрібні протягом усього життя. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Павлик Мотичка із Закарпаття отримав укол від СМА у Будапешті.

Читайте на ГК:В Україні з 11 липня заборонено «диміти»: де саме не можна курити та як каратимуть порушників
Читайте на ГК:У Міноборони розповіли, чи буде примусова мобілізація жінок та чи заборонять українкам їхати за кордон
Читайте на ГК:Українці зможуть заробляти за допомогою “Дії”