1. Новини Закарпаття
  2. >

Угорщина Україні: відправлена чергова партія гумдопомоги із Закарпаття на Харківщину / ВІДЕО

04.07.2022 20:32 Суспільство

Цього разу прохання про допомогу Реформатська церква отримала від закладів, що займаються дітками з інвалідністю.

Цього разу прохання про допомогу Реформатська церква отримала від закладів, що займаються дітками з інвалідністю.

Закарпатська реформатська церква відправила чергову партію гуманітарної допомоги на Харківщину. Цього разу – до двох закладів, що займаються дітьми-інвалідами, звідки нещодавно надійшли звернення та прохання про допомогу.

Від початку війни, завдяки угорським та іншим іноземним пожертвам, реформатська церква вже надсилала пожертви у Херсонську, Київську та Харківську області. Вони завжди формувалися, відповідно до місцевих потреб.

"Треб дякувати Богу, що ми можемо допомогти, ми робимо усе можливе, щоб си могли надати екстренну допомогу людям, які потрапили в біду, чиї будинки опинилися під бомбардуванням. Ми намагаємося знайти наших братів і друзів, які можуть допомогти нам, щоб ми мали можливість передати пожертви нужденним. У цьому вантажі допомога з Німеччини та Угорщини. Підтримка братів з угорської Реформатської церкви. Консерви ми отримали з Німеччини, продовольчі товари довготривалого зберігання надійшли з Угорщини, як і одяг та предмети гігієни, що ми зараз відправляємо на Харківщину", - розповів керівник деяконічного відділу Закарпатської Реформатської церкви, Бейла Надь.

 

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо: Віктор Орбан підписав постанову про надання 3,5 мільярдів форинтів для відбудови України /ВІДЕО

Читайте на ГК:Білі красені: чоловік похизувався грибами, які знайшов у лісі на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Докаталися: кілька десятків мотоциклістів пошкодили територію Смарагдової мережі
Читайте на ГК:Масштабна пожежа на Виноградівщині: горів житловий будинок