1. Новини Закарпаття
  2. >

«За медичними показниками звільняються ті...»: названо захворювання з якими не мобілізують до лав ЗСУ

03.07.2022 20:53 Суспільство Актуально

Люди з переліком цих захворювань вважються непридатними до служби.

Люди з переліком цих захворювань вважються непридатними до служби.

Деякі категорії чоловіків не можуть бути мобілізовані через проблеми зі здоров'ям. З якими захворюваннями не призиватимуть до армії під час військового стану, докладно розписано у Законі України "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу до ЗСУ", пише "РБК-Україна".

Як відомо, мобілізацію громадян продовжено в Україні до 23 серпня. Наразі призивають військових із досвідом у зоні бойових дій, резервістів, колишніх військовослужбовців, ветеранів, а також тих, хто проходив військову службу до 2014 року або служив за контрактом.

За законом, від призову та військової служби за медичними показниками звільняються ті, у кого відсутня кінцівка, є сліпота, глухота, розумова відсталість та шизофренія.

Від служби можуть звільнити при захворюваннях органів зору: анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон'юнктиви, що супроводжуються порушенням рухових або зорових функцій.

На службу не візьмуть громадян з прогресуючим зниженням зору, відшаруванням або розривом сітківки, при глаукомі обох очей, стійкому паралічі рухових м'язів очного яблука та у супроводі диплопії, відсутності очного яблука та при гостроті зору другого ока нижче 0,3 діоптрії, або на обох очах нижче 0,2 діоптрії.

При короткозорості та далекозорості одного ока, якщо один із меридіанів перевищує 12,0 діоптрії або є астигматизм з різницею рефракції у двох основних меридіанах вище 6,0 діоптрії, зниження гостроти зору одного ока менше 0,1 або око зовсім не бачить – також призивати не будуть.

Мобілізації не підлягають люди зі стійкою, повною глухотою на обидва вуха або глухонімотою, які мають виражені вестибулярно-вегетативні порушення, що супроводжуються симптомами хвороби Меньєра.

Люди з онкологічними захворюваннями, яким встановлено невиліковний діагноз, не можуть бути призвані до армії. При онкології в анамнезі або при захворюванні на стійку ремісію або повільно прогресуючу патологію - можуть бути визнані обмежено придатними у воєнний час. Якщо пройдено хірургічне лікування чи променева терапія – визнаються тимчасово не придатні для служби в армії.

У ЗСУ не візьмуть тих, хто має інфекційні захворювання: гонококова, трихомонадна інфекція, сифіліс тощо. Носії вірусу імунодефіциту (ВІЛ) із безсимптомним перебігом можуть бути визнані обмежено придатними до служби в армії. Якщо ВІЛ супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних захворювань, утворенням злоякісних пухлинних процесів та інших супутніх захворювань – не придатні до військової служби. Людей із тяжкими формами гепатитів також не призивають.

Не візьмуть до армії і тих, у кого є хронічні захворювання сечостатевої системи: тяжкий нефротичний синдром, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатія, ниркова недостатність, гідронефроз, піонефір.

Нгадаємо: В Україні йде мобілізація резервістів другої черги. Які є ще хвилі й чи мобілізуватимуть жінок? 

Читайте на ГК:Завдано масованих обстрілів по Слов'янську: число жертв наразі не встановлене (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Маріуполі люди непритомніють на вулиці, зростає кількість смертельних випадків
Читайте на ГК:В Україні йде мобілізація резервістів другої черги. Які є ще хвилі й чи мобілізуватимуть жінок?