1. Новини Закарпаття
  2. >

Медична реформа в Україні: МОЗ анонсувало нову класифікацію лікарень

02.07.2022 22:17 Суспільство ВАЖЛИВО

Медична реформа, а саме її інфраструктурний етап, розпочинається навіть в умовах війни в Україні.

Медична реформа, а саме її інфраструктурний етап, розпочинається навіть в умовах війни в Україні.

В Україні розпочинається інфраструктурний етап медичної реформи з розподілом лікарень на шпитальні кластери. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Повідомляється, що Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроект №6306, який дозволяє запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров'я.

Згідно з новим підходом, лікарняна мережа в області, об'єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери з урахуванням: меж адміністративно-територіальних одиниць; географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг; поточних та прогнозованих демографічних характеристик чисельності населення, структури захворюваності та смертності; оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів для своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини; навантаження на медичних працівників та спеціалістів з реабілітації.

Крім того, згідно з видами медичної допомоги, яка надається у лікарнях госпітального кластера, вони будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

"Формування мережі лікарень у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, у яких лікарнях яке обладнання та в якій кількості має бути. І саме на ці лікарні та на це обладнання буде сфокусовано пріоритет щодо відновлення України", - зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, у загальних лікарнях, які розміщуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. У більш складних випадках пацієнта доставлятимуть до кластерних та надкластерних лікарень з високоспеціалізованими послугами.

Нагадаємо: Газопостачальні компанії оголосили ціну на газ для побутових споживачів  

Читайте на ГК:Курйоз дня: російські військові взяли в полон свого ж командира /Аудіо
Читайте на ГК:Газопостачальні компанії оголосили ціну на газ для побутових споживачів
Читайте на ГК:Що робити, якщо не встиг ввести та розмитнити авто до 1 липня 2022 року