1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Завершення місії: Консул Угорщини Мігай Андраш Беке про п'ятирічний досвід роботи на Закарпатті (ВІДЕО)

02.07.2022 11:35 0 Суспільство

Угорський консул Мігай Андраш Беке поділився враженням від перебування у Берегові на Закарпатті.

Днями відбувся урочистий захід, на якому тимчасовий очільник Консульства Угорщини м. Берегова Мігай Андраш Беке попрощався з усіма, з ким йому довелося співпрацювати протягом пяти років свого перебування на Закарпатті. Про це йдеться в сюжеті TV21 Унгвар

Угорський дипломат розповів, що як угорець трансільванського походження, він з радістю та зацікавленням їхав до Берегова, де за ці роки він багнато чого навчився. Позитивним аспектом він назщвав досвід того, як на Закарпатті живуть представники різних національностей.

Нагадаємо, Угорщина із перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну допомагає біженцям, які були змушені тікати від обстрілів до інших регіонів. Країна й надалі продовжує надсилати значні гуманітарні вантажі до різних громад. Зокрема, значну підтримку Угорського уряду отримують наразі біженці, яких прихистили на Закарпатті. Переселенцям у регіоні також допомагають Угорські благодійні організації.

Також  Уряд Угорщини продовжує фінансову підтримку постраждалих від війни  в Україні. Зокрема, йдеться  про пакет соціальних програм, що діє з 2015 року і включає надання щорічної надбавки до заробітної плати. Про це пише infopost.media

“Таким чином уряд надає подальшу підтримку постраждалим від війни закарпатським угорцям”, – йдеться у повідомленні.

Янош Арпад Потапі наголосив, що цього року програма буде оголошена з бюджетом 2 362 820 000 форинтів (більше 186 млн гривень та близько 6 мільйонів євро).

Держсекретар пояснив, що у 2022 році через російсько-українську війну процедуру подачі заяв на отримання допомоги буде спрощено. Зокрема, з цього року вчителі угорської мови, які працюють у шкільній освіті щонайменше 5 місяців також можуть подати відповідну заявку починаючи з 15 червня.

За словами угорського урядовця за останні роки програма внесла вагомий внесок у те, щоб угорці Закарпаття масово не покидали свою батьківщину. І нагадав, що минулого року одноразову допомогу отримали 15 119 осіб, які “здійснюють діяльність загальнодержавного політичного значення”.

Як повідомлялось раніше, українські студенти, які через війну були змушені покинути свою країну, у липні зможуть пройти національний мультипредметний тест у трьох містах Угорщини: Будапешті, Дебрецені та Дєрі. У столиці Угорщини тестування проходитимуть більше 170 українців. 

Нагадаємо, "Підтримуючи закарпатських угорців": Уряд Угорщини продовжує фінансову підтримку постраждалих від війни в Україні

Читайте на ГК:"Улов" — 10 тис. пачок цигарок: митники виловили у Тисі матрац із сигаретами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Польщі п’яний українець збив на смерть жінку і протаранив три автомобілі
Читайте на ГК:Стало відомо, наскільки довго триватиме надзвичайний стан в Угорщині