1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді погодили нові назви для 4-ох вулиць міста

01.07.2022 14:27 Суспільство

Сьогодні, 1 липня, в Ужгородській міськраді на черговому засіданні комісії з питань найменування (перейменування) провулків, проспектів, площ, парків, скверів погодили нові назви ще 4-ох вулиць.

Сьогодні, 1 липня, в Ужгородській міськраді на черговому засіданні комісії з питань найменування (перейменування)  провулків, проспектів, площ, парків, скверів погодили нові назви ще 4-ох вулиць.

Про це повідомили в Ужгородській міській раді.

Наразі триває підготовка до зміни в Ужгороді майже шести десятків назв вулиць, найменованих на честь діячів російської культури, науки.

Зокрема, запропонували до внесення на громадське обговорення зміну назв вулиць:

– Михайла Лермонтова – на В’ячеслава Приходька (лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва, народний художник України);

– Модеста Мусоргського – на Івана Гарапка (скульптор, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, понад десятиліття – ректор Ужгородського художнього училища);

– Олександра Радищева – на Василя Гаджеги (релігійний та культурно-освітній діяч, історик, педагог, редактор, перекладач, один із засновників товариства «Просвіта», доктор богослов'я, перший голова крайового кооперативного союзу);

– Костянтина Ціолковського – на Юрія Кондратюка (український учений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки і теорії космічних польотів, автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць комічні кораблі «Аполлон» ).

Перейменування вулиць Адмірала Нахімова та Олексія Бестужева-Рюміна відклали на додаткове вивчення.

Нагадаємо, що на Закарпатті аномальна спека нищить врожай.

Читайте на ГК:Епідемічний сезон на Закарпатті: більш ніж половина захворілих — діти (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українською, угорською, румунською та ромською: незвичайну розмальовку для дітей презентували в Ужгороді (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Без розрізів, швів та рубців: унікальну операцію провели закарпатські хірурги (ФОТО)