1. Новини Закарпаття
  2. >

На час війни Кабмін дозволив видавати ID-паспорти без електронного підпису

24.06.2022 22:39 Суспільство

На думку Уряду це має пришвидшити видачу документів.

На думку Уряду це має пришвидшити видачу документів.

Кабінет міністрів на час воєнного стану дозволити видавати ID-картки (внутрішні паспорти) без внесення до них електронного підпису. В уряді вважають, що це пришвидшить видачу документів.

Кабмін ухвалив відповідну постанову.

Міністерка з реінтеграції Ірина Верещук заявляла, що наразі понад 170 тисяч людей очікують на ID-картки. Деякі люди чекають на документи вже понад 2 місяці. За її словами, на темпи виготовлення документів впливає технічна проблема, її вдасться вирішити урядовою постановою.

Кабмін 21 червня ухвалив рішення, що на час воєнного стану і протягом трьох місяців із дня його припинення виготовлення та видача паспорта відбуватиметься без внесення електронного підпису. ID-картки з електронним підписом почали видавати з лютого 2020 року. Електронний підпис зберігався на електронному чипі.

В уряді вважають, що така зміна дозволить швидше виготовляти пластикові картки. Так, підприємство «Поліграфкомбінат» зможе в «найкоротші терміни» виготовити бланки для видачі 178 тисяч внутрішніх паспортів. Верещук заявляла, що через 10 днів після ухвалення постанови понад 170 тисяч людей зможуть отримати свої документи.

Нагадаємо: Легалізація медичного канабісу в Україні: комітет ВР підтримав законопроєкт

Читайте на ГК:«Ми повинні жити за європейськими законами»: в уряді назвали приблизні строки вступу України у ЄС
Читайте на ГК:У Мінфіні розповіли, коли Україні доведеться віддавати кредити, взяті під час війни
Читайте на ГК:Угорський лоукостер WizzAir надаватиме безкоштовні квитки українським біженцям до кінця червня