1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Мукачеві трансформують «стару трикотажку» в громадський простір (ФОТО)

23.06.2022 18:00 0 Суспільство
 

Створити там простір для закарпатського крафту прагне мукачівець Віктор Стинич.

Колишню трикотажну фабрику, збудовану орієнтовно в 1932 році і яка спочатку була ремісничим училищем за чехів, можливо, учили varosh.com.ua

На своїй сторінці в Facebook він написав: «Зараз будівля переживає не найкращі часи, тому ми домовились з власниками про можливість проведення різних подій всередині, щоб оживити її. …Прибираємо, вивозимо сміття і т.д. І готуємо події, прибуток від яких піде на відновлення будівлі».

Наразі, за словами Віктора, ідея на абсолютно початковому етапі. Прибрали сходи та одне приміщення і перша лекція відбулася саме …на сходах. «Це була лекція про Закарпаття за чехів та дегустація пива», — розповів він.

«Вікна поміняли, підлогу затягнули, погану штукатурку зчистили, світло зробили, 4 контейнери сміття вивезли. Катушки з нитками зберегли, — розповів чоловік. — Я бачу там зал для подій, майстерні або маленькі цехи, магазинчики, дегустаційні зали, коворкінг, хостел, кав‘ярню, паб і т.д., а час покаже, наскільки життєздатною є ідея».

Віктор розповів: над відновленням приміщення працюють «2 ініціатора, 2 дружини, які не можуть відмовити, і в суботу було біля 20 волонтерів. Плюс є архітектор, який ідейно вариться в проекті і сьогодні буде виступати».

Перша ж лекція у прибраному приміщенні відбудеться вже сьогодні, 23 червня. Архітектор Андрій Луца розкаже про урбаністику, сучасні міста і відновлення закинутих промислових будівель.

Нагадаємо, "Таким ви його ще ніколи не бачили": рідкісні кадри високогірної водойми на Рахівщині (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Поза часом і простором: депутатка із Закарпаття виявила таємничі неспівпадіння партійного з'їзду
Читайте на ГК:У Мукачеві попрощалися із загиблим на війні Василем Русином (ФОТО)
Читайте на ГК:В Мукачеві поліція накрила "бариг" (ФОТО, ВІДЕО)