1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Пенсія в умовах війни: в Україні деяких пенсіонерів можуть позбавити виплат

22.06.2022 22:41 Суспільство ВАЖЛИВО

У Пенсійному фонді роз’яснили, кого саме можуть залишити без пенсії та чи можна буде відновити виплати.

У Пенсійному фонді роз’яснили, кого саме можуть залишити без пенсії та чи можна буде відновити виплати.

Деяких українців можуть позбавити пенсії під час війни. У Пенсійному фонді України розповіли, кому скасують виплати, та в яких випадках їх можна буде відновити, пише сайт "Сьогодні".

Зазначається, що у разі, якщо пенсіонер отримав статус зниклої безвісти за особливих обставин особи, то виплата пенсії йому зупиняється.

Такий статус діє з моменту, коли про людину внесли відомості до Єдиного реєстру осіб, що зникли безвісти за особливих обставин, які у заяві про факт зникнення. Для цього у законодавстві є спеціально визначений порядок.

Відповідно до ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсія виплачується пенсіонеру за місцем фактичного проживання на території України. Враховуючи Закон України "Про правовий статус осіб, які зникли безвісти за особливих обставин", особа, яка зникла безвісти, є фізичною особою, щодо якої протягом певного часу немає відомостей про її місцезнаходження. Тільки після особистого звернення такої особи до органів Пенсійного фонду України йому відновлять виплату пенсії.

Якщо на утриманні зниклого безвісти пенсіонера були інші непрацездатні громадяни, то вони зможуть отримувати пенсію через втрату годувальника. Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, яка зникла безвісти за особливих обставин.

Нагадаємо: Податкова перевіряла українські АЗС: що з цінами та які порушення виявили? 

Читайте на ГК:«Майже місяць російські солдати тримали їх у нелюдських умовах»: українець показав жахіття полону (ФОТО)
Читайте на ГК:«Щоб відбудувати Україну після війни»: запрацювала онлайн-мапа зруйнованих об’єктів України
Читайте на ГК:Викрито схему ввезення "липової" гуманітарки на 70 млн гривень (ФОТО)