1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Почались роботи з розчищення каналу "Верке" на Берегівщині (ФОТО)

21.06.2022 18:45 Суспільство

14 червня у Берегівському районі розпочато реконструкцію та розчищення магістрального меліоративного каналу Верке.

14 червня у Берегівському районі розпочато реконструкцію та розчищення магістрального меліоративного каналу Верке.

Ці роботи виконуються ТзОВ «КоваТехБуд» за рахунок фінансування угорської сторони, згідно з доручення уповноважених урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах.

Як повідомляє Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса, концепційною основою виконання цих заходів є перспектива обводнення українсько-угорських прикордонних територій Берегівської осушної системи, визначальну роль в якій відіграє саме меліоративний канал Верке.

Берегівська меліоративна система створювалась в період 1888-1892 роках минулого століття, як єдина система в сучасному вигляді на українсько-угорських територіях. На сьогодні практично всі елементи системи морально та фізично застарілі, канали значно замулені та зарослі, незадовільний санітарно-екологічний стан, особливо в межах населених пунктів, пропускна здатність каналу Верке складає в середньому 20% від проектної, що не дозволяє забезпечити необхідне обводнення мережі каналів системи як на українській, так і угорській територіях.

На сьогодні, внаслідок природних та антропогенних чинників на меліоративному каналі Верке склалась вкрай незадовільна екологічна ситуація, яка потребує якомога швидшого й невідкладного вирішення.

Для цього розроблено й узгоджено з всіма зацікавленими структурами та організаціями відповідний робочий проект «Реконструкція магістральних каналів Верке і Сипа Берегівської меліоративної системи Берегівського району Закарпатської області».

Першочерговим етапом робіт даного проєкту є заходи з розчищення русла всього меліоративного каналу Верке загальною протяжністю 36,6 км з метою відновлення його пропускної здатності й реконструкції водогосподарських гідротехнічних споруд.

Місця складування вилученого намулу з каналу Верке узгоджено з місцевими органами влади. Належна реалізація проекту буде забезпечуватиметься постійним моніторингом виконання робіт фахівцями водогосподарської організації із залученням та інформуванням відповідних органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, підготовка нового наступу? Білорусь перекинула до кордону із Україною 4 тисячі військових

Читайте на ГК:На Закарпатті уже збирають перший цьогоріч врожай лохини
Читайте на ГК:"Без перешкод не вдалося": відомі подробиці щодо чергового затримання "ухилянтів" на кордоні з Угорщиною
Читайте на ГК:"Угорщина, Словаччина, Румунія, Україна": Пожежна охорона Берегівщини поповниться кваліфікованими фахівцями