Поки на Сході України йдуть запеклі бої з окупантами, закарпатські ліси і далі нещадно рубають й вивозять камазами. Від лісовозів страждають дороги, адже машини своєю вагою руйнують асфальт.
Багаторічна проблема із незаконною рубкою лісу має місце практично у всіх районах області і у попередніх публікаціях ми уже порушували цю тему. Найбільше від масових рубок потерпають гірські райони області, зокрема, Рахівщина. Це одна із вагомих причин, в зв’язку із якою район традиційно стає заручником повеней, зсувів та сселів. У той же час проблема численних вирубок лісу не оминає й низини. До слова, «чорні лісоруби» цьогоріч потрапили у справжній скандал на Березнянщині. Тут, місцеві роми побили лісничого, опісля чого інцидентом зайнялись поліцейські. Очевидці оприлюднили відео із жахливими наслідками вирубки лісу в мережі Фейсбук.
На Перечинщині проблема із рубкою теж набирає масштабів. За словами місцевих жителів, місцеві урочища за останні роки не впізнати, наскільки їх знищили лісовози. Люди обурені, що машини із лісом уже курсують, як їм заманеться, вибиваючи колії на полях й пасовищах, де випасають худобу.
–У глибоких траншеях від лісовозів можна і танка сховати і не один, – обурюється пан Юрій. – Душа болить, як руйнують дороги і нищать ліс. Вічно їм мало, тим злодіям. – І зараз, коли війна – то трелюють узад і вперед машини кругляк. – У той же час, рубають абсолютно здорові дерева, не ті, що потрібно зрубати. Хащу лишають, все загучало, а гори лисі, – обурюється житель. У нас не впізнати ні ліс, де ще раніше збирав гриби – усе вирізали. Пішов днями в знайому місцину, то довго блукав у тій хащі, потрапив ніби у джунглі.
Чоловік має рацію. Те що дороги до лісу перетворились на траншеї від лісовозів і ними важко пройти – істинний факт. Мали можливість переконатись у цьому на власні очі у ході тихого полювання. Грибів не знайшли, а от куп зі сміття і гілляччя, порізаних беріз було виявлено дуже багато (ред.)
Жахливу картину вдалося помітити днями у двох місцевих урочищах. В одному біля вирубаних дерев на дорозі лежав лист, обгорнутий файлом. На ньому вказано: «Прохід та проїзд заборонено. Перевантаженість лісу». У нас же виникла перевантаженість емоціями від всього побаченого довкола (авт.) Невже й на момент заборони відвідування лісів нещадні рубки не могли припинитись? Або ж для кого тоді заборони? Риторичне питання. В той час, коли одні закарпатці воюють на Сході України із російською армією, інші ведуть боротьбу із «чорними лісорубами» вдома.
Обурює й те, що абсолютно здоровий бук, сосну та ялину без жодних офіційних дозволів вирізають і відправляють бозна куди, залишаючи голі пні. Таких випадків є чимало. Зокрема, почастішали випадки із нелегальним вивозом лісу вантажівками на Тячівщині. Зокрема, цьогоріч у Тячівському районі поліцейським вдалось виявити нелегально заготованої деревини на суму понад 2 мільйони гривень. Правоохоронцями були виявлені місця, де після незаконної вирубки лісів складали деревину. З усіх сховків вилучили 300 кубометрів лісу. Важливим є те, що цьогоріч до подібних махінацій із деревиною у Закарпатській ОВА почали ставитись дещо суворіше й затримані вантажівки із лісом продовжують відправляти у зону бойових дій українським військовим. Так от ще одну вантажівку із нелегальною деревиною, затриманою на Тячівщині, в Усть Чорній 17 квітня, відправили на передову. Правоохоронці виявили автомобіль «ЗІЛ», завантажений деревиною породи «ялина» на одній з вулиць. За кермом транспортного засобу перебував житель сусіднього села Лопухово. На вимогу поліцейських чоловік не зміг надати відповідну документацію на вантаж.
Відзначмо, торік в Україні стартувала реформа лісової галузі, яка передбачала зокрема відмову від суцільних рубок у Карпатах та запровадження охоронних зон для рідкісних видів деревини, повноцінну інвентаризацію лісів, покращення матеріально-технічного забезпечення підприємств тощо. Здавалося б, після реформування лісової галузі її рентабельність мала б зрости, а прибутки лісгоспів – збільшитись, але цього, на жаль, так і не сталося – ймовірно, причина, в масштабному розкраданні карпатських лісів.
Нагадаємо, на Перечинщині біля дороги виявили зміїне кубло, - Соцмережі (ФОТО)
Читайте також:
- Сюрприз для водіїв: як зміни в іспитах на права вплинуть на ваш досвід?
- Поза блекаутом й чергами: який сюрприз підготували закарпатцям в Обленерго?
- Закарпатці ще "ловлять удачу": в яких районах досі полюють за "білим скарбом"? (ФОТОФАКТ)
- Закарпаття готується до удару: що чекає на жителів області 19-20 листопада внаслідок негоди