1. Новини Закарпаття
  2. >

Історія евакуації херсонського котика до Польщі (ФОТО)

11.06.2022 15:00 Суспільство Лайт

Тіль — шотландський висловухий кіт. Днями йому виповнилося дев'ять місяців.

Тіль — шотландський висловухий кіт. Днями йому виповнилося дев'ять місяців.

Це був вже третій день народження для котика, який він відзначав не у своєму рідному місті. Херсон, де до війни проживав Тіль, наразі окупований рашистами.

Нині він вже не здригається від вибухів за вікном, пережитий тваринкою стрес, здавалося б, забувся. Сьогодні Тіль оточений турботою та любов'ю, хоча й живе за тисячі кілометрів від рідного дому та свого господаря, який не зміг виїхати зі своїм улюбленцем за кордон. Але інколи він все ж сумує за господарем, каже Маргарита Коробова, яка приютила у себе чотирилапого.

«Це кіт мого знайомого, колишнього колеги. Коли почалася війна, він попросив мене, щоб я прийняла у себе Тіля. Адже котик дуже важко переживав те, що відбувалося довкола. Тваринка була в стресі, боялася гучних звуків, постійно ховалася за диваном», — згадує Маргарита.

Тіль у ҐданськуОсобистий архівТіль у ҐданськуОсобистий архів.

Дівчина додає, воно і не дивно, — поки опинитися в безпеці, Тіль понад тиждень пробув у дорозі, подолав тисячі кілометрів, кілька діб практично не мав можливості нормально погуляти, перебуваючи у спеціальній клітці для перевозки тварин.

«Лише до Львова, звідки Тіля мали вже переправити до мене, він їхав три доби. Це були перші дні війни. В паніці люди масово виїжджали на Захід. Всі дороги були перевантажені, ледь не вся Україна стояла в заторах. Мені розповідали, що вони їхали через палаючі міста, дорогою було все — і ворожі десанти, і наслідки перших ракетних обстрілів», — говорить Маргарита Коробова.

У Львові Тіля приютили в себе знайомі — на час, поки Маргарита шукала можливості забрати його до себе у Польщу. Перші дні війни жодна служба перевезення не працювала. Спочатку дівчина шукала волонтерів, перевізників, але на той час ще ніхто не знав, як правильно організувати такий процес.

Зрештою Маргариті вдалося зв'язатися з компанією, яка безпосередньо займалася перевезенням тварин за кордон. Це був єдиний варіант порятувати котика. Але неприємно здивував підхід цієї організації до людського горя. Скориставшись ажіотажем та відсутністю альтернатив, вони поставили захмарні ціни на свої послуги.

«У мирний час послуги цієї компанії становили в районі 500 гривень. А коли в нашу державу прийшла біда, то вони вирішили нажитися на цьому. Нам довелося заплатити 250 євро! Уявіть собі, скільки тваринок не змогли врятуватися тільки через те, що в їх господарів, які й так втратили все, не було таких коштів!» — обурюється Маргарита.

На щастя, під час перетину кордону в Тіля проблем не виникло.

«Якби він виїжджав з господарем, то навіть документів не вимагали. Хоча його власник про це попіклувався раніше — в Тіля був і чіп, і паспорт міжнародного зразка. Але в ті важкі часи влада Польщі пішла на послаблення для біженців, які не хотіли полишати своїх улюбленців напризволяще», — розповідає дівчина.

Вона додає, що наразі ситуація змінюється — через зменшення потоку біженців Держприкордонслужба вже заявляла, що найближчим часом контроль на кордоні з країнами ЄС може повернутися до попередніх рівнів. В такому випадку необхідно пам'ятати про найголовніше:

у тварини має бути паспорт європейського зразка (такий видає лише державна ветеринарна служба);тварина має бути чіпованою;в неї мають бути усі щеплення;найголовніше, у тваринки обов'язково має бути щеплення від сказу.

«Загалом, вимоги для всіх країн Європейського союзу приблизно однакові. Але завжди краще конкретно сказати вашому ветеринару, куди саме ви маєте намір поїхати з вашою тваринкою. Вони знають, які додаткові документи можуть вимагати на кордоні», — розповідає Маргарита.

Тіль після перетину кордону між Україною та Польщею у Варшаві нарешті зустрівся зі своєю новою наставницею. Вона забрала його до себе в Ґданськ.

Після подорожі, яка забрала понад тиждень, після перетримки у кількох місцях, після пережитого тривалого стресу Тіль намагається жити звичайним котячим життям. Для нього все це закінчилося. Тепер котик нарешті живе далеко від вибухів та стрілянини й ліниво полює на чайок на одному з гданських балконів.

«Інколи я бачу, що він сумує за своїм господарем. Але говорю йому, що скоро війна закінчиться і вони знову побачаться. А поки намагаюся зробити все, аби Тіль забув про те, що пережив. Його власник розповідав мені, що в Херсоні вибухи почалися з самого ранку. І Тіль дуже важко це переживав. Тварини — вони ж як діти, вони ще важче переживають кризові ситуації», — каже Маргарита.

Дівчина лише сьогодні з дозволу власника наважилася розповісти історію Тіля. Перед тим, як дати нам це інтерв'ю, вона виставила коротке повідомлення у Facebook. Для того, щоб і власник, і її друзі дізналися про історію цього маленького сміливого котика, який вже встиг пережити так багато.

Нагадаємо, Аліна Паш розповіла про скандал із поїздкою до Криму

Читайте на ГК:Насувається похолодання та буде дощити: погода на 3 квітня в Україні
Читайте на ГК:Одну категорію чоловіків зобов’язали пройти повторний медогляд: деталі
Читайте на ГК:В Україні зменшили мобілізаційний вік: Зеленський підписав закон