1. Новини Закарпаття
  2. >

Дві школи у Херсоні перейшли на навчальні програми РФ

10.06.2022 08:35 Суспільство

Окупаційна "влада" всіляко намагається нав'язати свою політику, стерти самобутність України, скасувати культуру, знищити найактивніших і перевиховати інших.

Окупаційна

Лише двоє із 60 директорів шкіл у тимчасово захопленому Херсоні погодилися на вимоги російських загарбників перейти на навчальні програми Росії. Про це повідомляє Укрінформ.

Як заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні, загарбники вимагають від херсонських шкіл перейти на російські навчальні програми.

"І це відбувається на тлі громадських дискусій у Росії про плани стерти самобутність України, скасувати культуру, знищити найактивніших та перевиховати інших. Треба сказати, що, за даними української розвідки, лише двоє з 60 директорів шкіл погодилися на співпрацю", - заявив Цимбалюк.

Він зазначив, що Росія відкрито погрожує анексувати Херсонську та Запорізьку області до осені, і з цією метою окупанти використовують свій традиційний сценарій, пов'язаний, зокрема, з інформаційною блокадою, примусовою паспортизацією, запровадженням рублевої зони тощо.

При цьому, зустрічаючись із сильним українським опором, російські війська тероризують місцеве населення. На Херсонщині незаконно затримано близько 600 людей.

"Деякі з них зазнають нелюдських умов і тортур. Частину було вивезено до окупованого Криму", - додав глава української місії в ОБСЄ.

Нагадаємо, внаслідок обстрілу Донбасу загинули двоє людей

Читайте на ГК:Список церковних свят у другій половині листопада
Читайте на ГК:Отримав повістку та не прибув до центру комплектування: чоловіку "світить" до 5 років тюрми
Читайте на ГК:На заході України СБУ затримала ворожого агітатора, який готував фейки для ток-шоу Соловйова (ФОТО)