1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Мукачівському районі запрацювала мобільна бригада допомоги для жінок

09.06.2022 18:30 Суспільство

У травні 2022 року в Мукачівському районі почала роботу мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Фахівчині бригади працюють з жінками та дітьми.

У травні 2022 року в Мукачівському районі почала роботу мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Фахівчині бригади працюють з жінками та дітьми.

Вони надають психологічну допомогу, допомагають жінкам подолати стрес, консультують із питань правозахисту, соціальної підтримки, проводять арт-терапію для дітей, а також можуть надати інформацію та перенаправити у разі повідомлення про випадки домашнього насильства.

За три тижні роботи мобільна бригада відвідала 17 центрів тимчасового проживання у Верхньокоропецькій, Горондівській, Івановецькій, Кольчинській та Великолучківській територіальних громадах. За цей час 121 жінка розповіла фахівчиням свої історії, кожна з яких сповнена сумом за домом, запитом на психологічну підтримку або на поради щодо кроків для облаштування власного життя.

Робота мобільної бригади організована громадською організацією “Рада жінок Донеччини” та реалізується у межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

“Разом з Мукачівською РВА і за підтримки Фонду народонаселення ООН ми прагнемо допомогти жінкам, які опинились у складному становищі. До нас звертаються як жінки, які переїхали на Закарпаття з постраждалих від війни регіонів, так і жительки місцевих громад. Є запит на підтримку у випадках домашнього насильства. Це сигнал, що те, що ми робимо, важливо для жінок. Багато жінок кажуть, що їм не потрібна психологічна допомога, бо вони звикли все вирішувати самостійно, бути сильними. Але в розмовах зізнаються, що не контролюють своє життя, як раніше, і відчувають себе розгубленими і потрохи погоджуються на сторонню допомогу, приймають її. Ми впевнені, що зможемо бути необхідною підтримкою в цей складний час”, — розповідає Уляна Токарєва, голова ГО “Рада жінок Донеччини”.

Мобільна бригада працює в Мукачівському району, в тому числі у віддалених громадах.

Зв’язатися з фахівчинями мобільної бригади, щоб отримати телефонну консультацію або домовитися про виїзд можна по номеру гарячої лінії +380668381606. Дзвінки приймають по буднях з 9:00 до 18:00.

Громадська організація “Рада жінок Донеччини” з 2015 року працювала у Маріуполі та Приазов’ї, розвиваючи лідерський потенціал жінок, і разом з партнерами розбудовувала систему протидії гендерно зумовленому насильству в регіоні. Через війну команда організації була вимушена релокуватися на Закарпаття, але продовжує виконувати свою місію — розвивати можливості та забезпечувати захист для жінок.

Нагадаємо, В Ужгороді затримали чоловіка, який хотів обікрасти підсобне приміщення

Читайте на ГК:ДТП на Закарпатті: на місце виїхала бригада медиків (ФОТО)
Читайте на ГК:Заклади освіти Мукачева цьогоріч випустять 640 одинадцятикласників
Читайте на ГК:У Мукачеві трансформують «стару трикотажку» в громадський простір (ФОТО)