1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Фазани влаштовують жителям Перечинщини «дискотеку» біля обійсть

1430
Суспільство Новини Перечина

Фазан звичайний є цінним мисливсько-промисловим птахом. У багаттьох країнах є улюбленим об'єктом полювання.

Фазани влаштовують жителям Перечинщини «дискотеку» біля обійсть

Саме фазан є райським птахом Закарпаття. Але наразі полювання на птаха не є офіційно дозволеним. Відзначмо, торік полювання на дику птицю в області почалось від 1 серпня. Полюють на фазанів, коли є сезон, зокрема, й на Перечинщині.

Зазвичай птахи полюбляють високу траву. Їх ще називають куріпками.

Традиційно, щороку розгулює птах і в урочищі «Підкороставець», що у Зарічеві. За словами місцевих, птахи настільки прижились у цій місцині, що з кожним роком їх тут все більшає.

Люди вже звикли до «дискотеки» за участю цих пернатих

Фазани, відзначають господарі, у яких поряд сотини, птахи мелодійні. Щоразу влаштовують чи не справжні концерти із самого ранку.

Підтверджує це й пані Ганна, яка із «живою музикою» порається біля городини.

–Маю ниву біля урочища. Як іду підгрібати картоплю чи кукурудзу, постійно їх чути, як кукурікають. Жива музика – цілий оркестр. І видною як бігають туди-сюди, – відзначає газдиня. Біля ріки їх улюблене місце. Там вони селяться в заростях.

В сезон полювання на птицю, поодинокі мисливці, полюють за цінним м’ясом, та є і ті, що полюбляють спостерігати за мисливським процесом чи віддають перевагу лиш милуванню птахами і втішаються їхнім співом.

Чути птахів і у нічний період часу, як наголошують місцеві. То ж не один раз тим господарям, обійстя яких розташовані чи не найближче до згаданого вже урочища, доводиться слухати нічну мелодію «райської птиці» – куріпок.

Фазан звичайний є південним птахом. Зазвичай мешкає у Передній та Центральній Азії до Китаю, Корейського півострова та Японських островів. Також є поширеним у Середній Азії та Казахстані.

Фазана успішно розводять також у Європі та Північній Америці.

На території України фазан звичайний поширений у південних та південно-східних районах, та, зокрема, на Закарпатській рівнині і у Волинський області.

Однією із важливих загроз щодо зменшення кількості цих птахів є незаконна діяльність людини. Крім того, щороку люди завдають шкоди птахам  і спалюючи суху траву.

Через неабияке оперення цих птахів, їх називають жарптицями, чи золотими птахами. Закарпатці із давніх часів прикрашали свій одяг пірям як фазанів, сойок та іншої птиці. Капелюх, оздоблений таким пірям, додавав особливого шарму його господарю.

Нагадаємо, закарпатці вже ласують домашньою полуницею і продовжують "змітати" цукор з полиць (ФОТО)

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber