1. Новини Закарпаття
  2. >

Освітній омбудсмен назвав одну з вимог до шкільних укриттів

07.06.2022 19:55 Суспільство

З 1 вересня в Україні можуть відкрити школи, які обладнані укриттями.

З 1 вересня в Україні можуть відкрити школи, які обладнані укриттями.

При організації навчання офлайн необхідно враховувати спроможність укриття, а саме на скільки людей воно розраховане, заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, укриття при школах мають бути такими, щоб при повітряній тривозі в ньому могли одночасно розміститися всі, хто в цей момент перебуває в закладі освіти.

"Необхідно складати розклад так, щоб не перевищувати одночасну присутність учасників освітнього процесу в закладі освіти відповідно до спроможності укриття", – каже він.  

Сергій Горбачов говорить, що в частині освітніх закладів освіти або зовсім немає бомбосховищ, або вони не є придатними, а навіть небезпечні для перебування у них людей.

"І вже зараз необхідно думати про те, як підготувати або вдосконалити укриття в закладах освіти, щоб можна було безпечно здійснювати очне та змішане навчання", – говорить Сергій Горбачов.

Він також вважає, що окрім наявності укриття та приведення його до нормального стану, необхідно провести навчальні інструктажі, як поводитися в укритті, та що потрібно з собою мати.

Омбудсмен говорить, що питання облаштування укриттів у закладі освіти дуже непросте, адже є різні типи захисних споруд, а їхнє облаштування потребує великих фінансових витрат.

"Бюджети громад, які є засновниками закладів освіти та відповідають за їх матеріально-технічне забезпечення, дуже обмежені в умовах воєнного стану. І неможливо за такий короткий період зробити те, що не робилося роками", – розповідає він.

Наразі МОН проводить аудит місць, які можна використовувати як бомбосховища для учнів у разі небезпеки.

Також відомство обіцяє розробити відповідні вимоги щодо укриттів та спеціалізованих шляхів евакуації до них.

Нагадаємо, Мукачівській лікарні мають відшкодувати майже 380 тис. грн збитків через завищення ціни на газ

Читайте на ГК:На час війни Кабмін дозволив видавати ID-паспорти без електронного підпису
Читайте на ГК:«Ми повинні жити за європейськими законами»: в уряді назвали приблизні строки вступу України у ЄС
Читайте на ГК:У Мінфіні розповіли, коли Україні доведеться віддавати кредити, взяті під час війни
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська