1. Новини Закарпаття
  2. >

У РНБО заявили, що пропаганда готує росіян до поразки у війні проти України

03.06.2022 20:15 Суспільство

Російські пропагандисти розпочали готувати населення країни-агресора до неочікуваної воєнної поразки. 

Російські пропагандисти розпочали готувати населення країни-агресора до неочікуваної воєнної поразки. 

Такий висновок зробили в Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України.

«Щоби змінити поширене уявлення про «військову непереможність Росії» та применшити ганьбу від можливого програшу «могутньому противнику», війну обговорюють як збройне протистояння Російської Федерації з усіма країнами ЄС і НАТО», – сказано в повідомленні.

У Центрі протидії дезінформації нагадали, що в перші тижні війни російська пропаганда говорила про «спецоперацію для денацифікації та демілітаризації». Під час провалу «бліцкригу» в Росії зайшла мова вже про «встановлення контролю над Донецькою та Луганською областями».

Однак неспроможність росіян загарбати український Донбас призвела до зміни пропагандистської тактики.

Тепер у Росії розповідають населенню про «війну проти всього цивілізованого світу» й «обмежені можливості з матеріально-технічного забезпечення свого війська», та й загалом «загалом ситуація, в якій опинилася Росія, не є нормальною та з неї треба виходити».

«Офіційне визнання масштабів військових втрат змінювалося від повного замовчування до дозованих звітів з заниженими показниками. Якщо наприкінці березня міністерство оборони Росії визнавало загибель 1351 своїх військових, то зараз російські пропагандисти запевняють: «Російські війська практично не несуть втрат через зміну тактики», – зауважили в Центрі протидії дезінформації.

Нагадуємо, Платний проїзд та переселення: що змінюється для українців за кордоном