1. Новини Закарпаття
  2. >

Зафіксовано першу у 2022 році смерть людини з мавпячою віспою

30.05.2022 19:15 Суспільство ВАЖЛИВО

У Нігерії зафіксували першу у 2022-му році смерть від віспи мавп

У Нігерії зафіксували першу у 2022-му році смерть від віспи мавп

Померлий 40-річний пацієнт мав супутні захворювання та отримував імуносупресивні препарати, повідомили у Нігерійському центрі контролю та профілактики захворювань.

У ВООЗ заявили, що з кінця 2021-го по травень 2022-го у 5 африканських країнах, де часто зустрічається віспа мавп, зафіксували 1365 випадків і 69 смертей від вірусу.

У Нігерії смертельних випадків в минулі роки не було.

У ВООЗ пояснюють, що з 2017 року кілька смертей людей з віспою мавп у Західній Африці були пов’язані з молодим віком або нелікованою ВІЛ-інфекцією.

"Ризик для громадського здоров’я може стати високим, якщо цей вірус скористається можливістю зарекомендувати себе як збудник для людини і пошириться на групи з більш високим ризиком важких захворювань, такі як маленькі діти та люди з ослабленим імунітетом",– кажуть у ВООЗ.

Загалом у Нігерії зареєстрували 21 випадок хвороби. Померлий 40-річний пацієнт мав супутні захворювання та отримував імуносупресивні препарати.

Усі випадки у країні були викликані вірусом віспи мавп, притаманним Західній Африці, наразі не було жодних доказів нової або незвичайної передачі вірусу, а також задокументованих змін у його клінічних проявах.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє про 257 підтверджених випадків віспи мавп і близько 120 підозрюваних випадків у 23 країнах, де вірус не єендемічним.

Нагадаємо, Вважалися знищеними радянською владою: у Софії Київській знайшли мощі митрополита Заборовського

Читайте на ГК:Росія готує теракти в Білорусі, аби втягнути її у війну з Україною, - розвідка
Читайте на ГК:Спалахнув ще у повітрі: Зафіксовано кадри моменту падіння ІЛ-76 в Росії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Росії розбився Іл-76: є загиблі (ФОТО, ВІДЕО)