1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові вшанували видатного науковця і "просвітянина" Йосифа Данка

27.05.2022 20:30 Суспільство

Відомий у США закарпатець був родом із села Тросник.

Відомий у США закарпатець був родом із села Тросник.

У КЗ "Виноградівська публічна бібліотека" відбулося вшанування одного з титанів, патріотів Карпатського краю, вихідця із села Тросник Йосифа Данка (1921-2021рр.), скромного, але надзвичайно працьовитого чорнороба у справі розбудови України. Участь у підпільній антифашистській діяльності, визвольний похід у складі армії Людвіка Свободи, плідна наукова діяльність, у часи української державності , залучення коштів для заснування Українського Католицького університету, Могилянки, інших благодійних вчинків, причому без афішування свого імені.

 

Свою вдячність за громадську і наукову діяльність йому висловлювали президент Обама, президент Клінтон і тоді ще майбутній президент США Джозеф Байден І цікавий факт - Йосиф Данко був крім усього професіним фахівцем бібліотечної справи.

У виноградівській бібліотеці презентували книгу "Із стежок життя", вязанку вибраних споминів. У залі зібралися його давні друзі - родина Федаків, відомих в Україні "просвітян". Цікавою була розповідь племінника Осипа Данка Юлія Естінки, який поділився невідомими життєвими фактами про свого вуйка.

Серед учасників - Вікторія Яким, Василь Івашко, Марія Конкіна, Іван Біланчук, Катерина Вашкеба. Модерував зустріч Володимир Щур.

Нагадаємо: Першими читачами нової книги Юлії Драгун стали переселенці з Донбасу (ФОТО)

Читайте на ГК:Перший ром-депутат з Виноградівщини склав присягу у Берегівській районній раді
Читайте на ГК:"Заправився" на 200К гривень: директора автозаправки з Виноградова затримали в Івано-Франківську / ВІДЕО
Читайте на ГК:«Кожен може стати трішечки чарівником»: дівчина з Виноградова потребує нашої з вами допомоги