1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Чому імпорт газу з Угорщини важливий для України: оператори досягли домовленості

893
Суспільство Угорщина

Завдяки співпраці українського та угорського операторів, доступ до гарантованих потужностей для імпорту природного газу з Угорщини в Україну продовжать майже на рік.

Чому імпорт газу з Угорщини важливий для України: оператори досягли домовленості

Це зберігає Україні надійний доступ до затребуваного маршруту імпорту газу, адже з початку 2022 року поставки з Угорщини склали 46% імпорту газу до України, а за підсумками 2021 року — понад 85%.

Газові трейдери можуть бронювати необхідні потужності на щоквартальних, щомісячних, добових аукціонах, зокрема, на перший та другий квартали газового року 2022/2023.

“Угорський напрям важливий для України, зокрема, через доступ до LNG-терміналу на о. Крк в Хорватії. Українські компанії зможуть скористатися можливостями угорського маршруту в межах підготовки до нового опалювального сезону, – зазначив гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон.

Гарантовані потужності для імпорту газу з Угорщини ОГТСУ діють з 1 січня 2022 року. Вони дозволяють фізичний імпорт до 8 млн куб. м природного газу щодоби (2,9 млрд куб. м на рік). Проект стартував як тримісячний пілот, проте успішна взаємодія двох операторів дозволила пролонгувати його більш ніж на рік.

Сумарно, за підсумками домовленостей з операторами Польщі, Словаччини та Угорщини, у 2022 році ОГТСУ вдвічі збільшив гарантовані можливості імпорту газу з Європи до України — до понад 50 млн куб. м на добу. Такий обсяг відповідає добовому вітчизняному видобутку газу.

Оператор ГТС наполегливо працює, щоб всі домовленості стали довгостроковими, зокрема — для трейдерів з’явилась можливість довгострокових бронювань на річній основі.

Про це інформує KARPAT.IN.UA.

Нагадаємо, що Україна має намір імпортувати з Угорщини 130 млн куб. м газу. Раніше глава ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон 1 лютого повідомив, що Україна вперше у своїй історії розпочала фізичний імпорт газу з Угорщини.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber