1. Новини Закарпаття
  2. >

Кандидат біологічних наук Федір Куртяк розповів про плазунів, які водяться на Закарпатті (ВІДЕО)

22.05.2022 18:55 Суспільство

Незабаром літо, а отже активізуються як комахи, так і змії. У нашому краї водиться 5 видів плазунів, з них тільки 1 вид – отруйний.

Незабаром літо, а отже активізуються як комахи, так і змії. У нашому краї водиться 5 видів плазунів, з них тільки 1 вид – отруйний.

В літню пору, особливо у сезон відпочинку на природі нам варто знати як уберегтись від неприємної зустрічі зі змією, та як діяти, якщо вас все ж таки вкусив плазун. Науковці та біологи переконують – смертельної небезпеки в укусі змії немає, проте провокувати її на це не варто.

На Закарпатті водяться п’ять видів змій, з них лише одна – отруйна, гадюка карпатська. В чому візуальна відмінність гадюки й вужа – розповідає кандидат біологічних наук – Федір Куртяк.

Варто знати, що вужі абсолютно не отруйні, як і мідянка. На Закарпатті можна зустріти й найбільшу змію в Україні – полоз лісовий. П’ятий вид популярних у краї плазунів – гадюка звичайна. Отримати укус можна з необережності. Щоб уникнути неприємної ситуації, дотримуйтесь простих правил.

Пам’ятайте, що не тільки змії можуть нашкодити людині, але й людина природі. А більшість плазунів на Закарпатті занесені до Червоної книги України. Отже, за їх знищення передбачена серйозна відповідальність.

Пише Суспільне 

Нагадаємо, Петиція: Зеленський натякнув, що заборону на виїзд чоловіків з України не знімуть

Читайте на ГК:На Закарпатті проти ночі повітряна тривога
Читайте на ГК:"Привіт з Мукачева": у мережі показали, як закарпатці гатять по окупантах (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Румунія і Угорщина продовжили термін вантажних перевезень без дозволів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська