1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Берегово уквітчали вишиванки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

19.05.2022 14:07 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Сьогодні на вулицях міста можна зустріти багато людей у вишиванках різного стилю, які з нагоди свята одягнули на себе перважно представниці прекрасної статі.

Кожен третій четвер травня країна відзначає міжнародний День вишиванки.

Свято народилося у стінах Чернівецького університету, коли одна із студенток запропонувала однокурсникам одного дня приходити на пари у вишиваних сорочках та блузках. Спочатку національне вбрання одягли з десяток студентів та викладачів, Але з роками воно розрослося у Всеукраїнське, а відтак – міжнародне.

19 травня вулиці Берегова теж уквітчалися різнобарв’ям вишиванок. Причому, сорочки одягли не лише гості – переселенці з різних регіонів, а й місцеві мешканці.

З нагоди свята своєрідний флеш-моб організували в Центрі підтримки армії та біженців. Педагог-волонтер Світлана Чирибан влаштувала виставку вишиваних рушників, виготовлених за мотивами різних районів Закарпаття. Тут були вироби з Міжгірщини, Воловеччини, низинних та гірських населених пунктів краю. Учасники акції, серед яких було чимало внутрішньо переміщених осіб, обмінялися думками, які саме орнаменти та мотиви у вишиванках використовують жителі різних регіонів держави. Потім всі взялися за руки і в колі разом з дівчатками під державним прапором заспівали Гімн України. Під аплодисменти дорослих, малеча емоційно виконала популярну композицію “Червона калина”.

Завершилася акція патріотичними вигуками “Слава Україні!”, “Слава Києву!”, “Слава Маріуполю!, “Слава Берегову!.

Нагадаємо, День вишиванки: закарпатці знімкуються в національному одязі (ФОТО) 

Читайте на ГК:У закарпатському Карачині проведуть багатопредметну школу
Читайте на ГК:З Угорщини до Закарпаття надійшла нова партія гуманітарного вантажу (ВІДЕО)
Читайте на ГК:До Берегова доставили медобладнання з Берліну (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська