1. Новини Закарпаття
  2. >

Оренда житла у Західній Україні: як змінилися ціни на оренду в різних містах

09.05.2022 22:59 Суспільство

То за скільки ж можна винайняти квадратні метри у Ужгороді, Чернівцях, Львові та Івано-Франківську.

То за скільки ж можна винайняти квадратні метри у Ужгороді, Чернівцях, Львові та Івано-Франківську.

З початку війни в Україні близько 5 мільйонів українських громадян виїхало за кордон. І ще близько 7,7 мільйонів залишилися в рідній країні, проте змушені були тимчасово покинути свої домівки та змінити місце проживання. Більшість внутрішніх переселенців осіли на заході країни, піднявши там ціни на оренду житла.

Щоправда зараз, зі звільненням деяких територій, багато біженців почали повертатися до рідних будинків як з-за кордону, так і з західного регіону. Тож вартість оренди там дещо знизилася.

Ріелтори, опитані suspilne.media, розповіли, якими є ціни за оренду житла в західному регіоні.

Ужгород

В Ужгороді сьогодні попит на оренду квартир приблизно вдвічі вищий за пропозицію. Тому власники квартир можуть дозволити собі тримати високі ціни. На початку війни вартість оренди злетіла вдвічі, проте зараз вона трохи знизилася, але все-таки залишається набагато вищою за довоєнну.

"Є об'єкти, які до війни здавали за 200 доларів, а зараз — за 500. У новобудові може бути квартира за 1000 доларів. До війни її оренда була б, мабуть, 500 доларів. Десь у половину ціни піднялися", - розповіла ріелтор Тетяна.

При цьому, якщо на початку війни приїжджі цікавилися виключно орендою житла, то зараз багато хто не проти і прикупити квартиру в столиці Закарпаття. Природно, що вартість продажу також стала вищою. Наприклад, якщо раніше за 2-кімнатну квартиру просили 38 000 доларів, то тепер таке саме житло вже коштує 43 000. При цьому квадратний метр житла у новобудові раніше коштував у середньому 1000 доларів, а тепер йде за 1200-1300.

Чернівці

У Чернівцях ціни на оренду житла порівняно з довоєнним періодом стали приблизно вдвічі вищими. Але при цьому є власники, які підняли вартість орендованого житла в 5-6 разів. Такі пропозиції, звичайно, вмить не розходяться. А ось те, що виросло в ціні лише вдвічі, йде дуже швидко.

"Якщо люди знаходять квартиру, яка за ціною всього вдвічі піднялася, то її забирають за секунду. Це вважається гарною ціною. Просто є мародерські ціни, там, де ставлять у 5-6 разів більше, ніж були довоєнні. Це неправильно. Такі квартири десь там висять, хтось у рекламу їх кидає”, - поділився місцевий ріелтор.

Ціни на оренду однокімнатної квартири зараз у Чернівцях доволі строкаті: від 100 доларів за стару квартиру з іще радянським ремонтом до 500-600 доларів за комфортне житло у новобудові.

Львів

У столиці Західної України в перші дні війни ціни на оренду житла злетіли вдвічі. За оренду однокімнатної квартири брали по 1000 доларів, а двокімнатну погоджувалися здавати лише по 1500. Проте зараз, коли приїжджих поменшало, і пристрасті трохи вляглися, встановилася ціна приблизно на 10-15% вища за довоєнну.

"Якщо до 24 лютого у новобудові - первинний фонд - оренда хорошої квартири коштувала 400 доларів, зараз вона буде 500-550. Вторинна нерухомість - якісь "чешки", "хрущовки" або старі будинки - там оренда була по 200-250 доларів , зараз - 300-350", - розповідає місцевий ріелтор.

Купувати житло у Львові приїжджі не дуже квапляться, і загалом пропозиція випереджає попит на квартири. Та й ринок житла поки стоїть. Тому судити про ціни за новими угодами немає можливості.

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську ціни на оренду житла почали зростати ще за два-три місяці до війни. І річ тут не в прозорливості місцевих орендодавців, а зовсім в іншому. Багато авіакомпаній, що літають в Україну, тоді почали винаймати житло для своїх співробітників. Це одразу спричинило зростання вартості оренди житла на 10-15%. Тоді ціна за однокімнатну квартиру у центральній частині міста зросла до 250-300 доларів на місяць. Проте з початком війни попит на квартири зріс у десятки разів. А за ним шалено злетіли ціни.

"Квартиру можна було здати за 600, 700, 800 доларів. Питання було не в ціні, а у відсутності квартир. Зараз середня ціна оренди однокімнатної квартири у Франківську - від 300 до 500-600 доларів. Якщо квартира з усіма меблями, технікою, пилососами, сушками, то до війни така коштувала 1000-1200 доларів на місяць. Зараз - 1500 доларів", - поділився ріелтор.

Нагадаємо: Посівна на Закарпатті: яка ситуація з паливом для аграріїв 

Читайте на ГК:На Закарпатті проти ночі повітряна тривога
Читайте на ГК:"Привіт з Мукачева": у мережі показали, як закарпатці гатять по окупантах (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Румунія і Угорщина продовжили термін вантажних перевезень без дозволів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська