1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Мукачівський скульптор Петер Матл завершує черговий шедевр у Сваляві

03.05.2022 08:45 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Це єдина така пам’ятка на Закарпатті. Митець працює над виготовленням іконостасу з каменю для місцевого греко-католицького храму.

Це єдина така пам’ятка на Закарпатті. Митець працює над виготовленням  іконостасу з каменю для місцевого греко-католицького храму.

Натсоятель церкви о.Олекандр Хваста познайомився із Петером Матлом у 2019 році на міжнародному пленері скульпторів, що проходив на базі санаторію “Квітка полонини”.

“Мене заполонив талант митця,- каже священик.- Вирішив запропонувати йому створити іконостас з каменю для нашого храму. Цю ідею свого часу підтримав і благословив, на жаль, нині уже покійний єпископ Мілан Шашік.”

Кам’яний іконостас – єдиний такий на Закарпатті. Він, безумовно, стане окрасою на лише Свалявщини, а й цілого краю. Ікони на композиції будуть виготовлені з кольорової скляної мозаїки. Їх автор – ужгородський скульптор Павло Ганич. Допомагає у роботі Петеру Матлу його син Арпад.

Конструкція формується у візантійському стилі (таким було побажання громади. Ред.), її макет митець створював майже півроку, ретельно вимальовуючи кожну деталь. Матеріал для іконостасу завезли з Вінничини, він надзвичайно міцний та довготравилий. До слова, з ним працюють і учасники традиційних міжнародних пленерів скульпторів  у Закарпатті, які щорічно організовує Петер Матл.

 “Традиційна стіна з іконами та трьома воротами між центральною частиною церкви  та вівтарем  готується в автентичному стилі й виконуватиметься виключно вручну, як це робили колись в давнину візантійські майстри,- ділиться Петер Матл.- Механічні інструменти застосували лише при зведенні арки над Царським входом, куди вкрапили стальні частини. Загалом виготовлення цієї огиви можна назвати технічним бравуром. Сподівають, що цей іконостас сподабається не лише вірниками Сваляви, а унікальною композицією милуватимуться всі закарпатці та гості  краю.” 

Читайте на ГК:"Це шедевр!": на Закарпатті водій маршрутки під псевдонімом "Глазовий" укотре "задав жару" своїми талантами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Маршрут Свалява - Поляна: мережу підкорює відео зі співучим водієм маршрутки на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Сваляві підприємство заборгувало громаді понад чверть мільйона гривень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська