Унікальним традиціям не зраджують і досі на Перечинщині. Із року у рік, напередодні першого травня, біля обійсть можна побачити урочисто наряджене майське дерево.
У якості символічного уквітчаного майського дерева найчастіше використовують жіночі дерева – берізку, тополю, або ж смереки. Вони, зазвичай, дуже високі і їх видно із далеку.
Зазвичай таке дерево, або ж «мая», так звуть його жителі Перечинщини, ставляють незаміжнім дівчатам ті парубки, що в них закохані і мають намір на них одружитись. Пізніше, батьки молодиці готують гостину тому залицяльнику та запрошують до домівки.
Цього дня урочистого «мая» масштабних розмірів вдалося помітити на одній з вулиць Тур’я-Ремети на Перечинщині. Майське дерево оздобили розмаїтими стрічками.
Переселенці, що проживають наразі у Тур’я-Реметі, дуже дивуються таким незвичним традиціям, адже ніколи такого не бачили.
На Перечинщині відзначають, що «де майина, там і свальбина». То ж сподіваємось, незабаром закохані відгуляють весілля. А ще ми віримо у перемогу українських солдатів над російським загарбником, відхід Путіна та завершення війни в Україні.
Хай буде мир на нашій землі і побільше радісних свят!
Нагадаємо, юний закарпатський дослідник здобув перемогу у міжнародній олімпіаді геніїв (ФОТО)
Читайте також:
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід