1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Прокуратура та небайдужі закарпатці запобігли передачі у приватну власність земель водозабору «Минай»

18.04.2022 17:55 Суспільство

Наразі очікується набрання рішенням законної сили.

Наразі очікується набрання рішенням законної сили.

Закарпатський окружний адміністративний суд задоволив позов КП «Водоканал м. Ужгорода» до органу місцевого самоврядування, визнавши протиправними і скасувавши рішення, за яким землі підземного водозабору «Минай» могли бути роздані у приватну власність. Зауважимо, що його використовують для централізованої подачі води мешканцям міста Ужгорода та деяких прилеглих сіл.

У розгляд цього позову Закарпатська обласна прокуратура вступила на стороні Державної служби геології та надр України – третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Встановлено, що сільська рада рішенням сесії затвердила генеральний план, яким під житлову забудову відведено території, які накладаються на ІІ-гу та ІІІ-тю зону санітарної охорони водозабору в районі існуючих свердловин КП «Водоканал м. Ужгорода». Такі дії орган місцевого самоврядування мотивував дефіцитом земельних ділянок у громаді.

У ході слухання справи прокурор спільно з позивачем та небайдужими жителями територіальної громади довели, що таке рішення порушує законодавство – на площі залягання корисних копалин загальнодержавного значення житлове будівництво заборонене. Крім того, зміна площі зони санітарної охорони вказаного водозабору могла б заподіяти непоправної шкоди навколишньому природному середовищу та державним інтересам.

Відтак, заслухавши всі доводи сторін, колегія суддів Закарпатського окружного адміністративного суду визнала протиправним та скасувала  рішення сільради, згідно з яким земельні ділянки Ужлаторицького родовища прісних підземних вод могли бути відведені під житлову забудову. 

Повідомила пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.

Нагадаємо, На Закарпатті Держпродспоживслужба перевіряє заклади харчування та проживання переселенців

Читайте на ГК:Організація Червоного хреста надала допомогу переселенцям в Ужгороді
Читайте на ГК:В Ужгороді на двох вулицях буде ускладнений проїзд транспортних засобів
Читайте на ГК:Три закарпатські лікарні отримали допомогу із Австрії (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська