1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Водойма із дикою натурою на Закарпатті, що «затопила» скарб хана (ФОТО)

13.04.2022 08:35 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Гірські місцини із чистим повітрям, мальовничими краєвидами, річками, озерами й дзвінкоголосими джерелами користуються популярністю серед туристів.

Гірські місцини із чистим повітрям, мальовничими краєвидами, річками, озерами  й дзвінкоголосими джерелами користуються популярністю серед туристів.

На Закарпатській Міжгірщині для туристів є чимало цікавого. Та однєю із із дивовижних туристичних родзинок є дуже чиста й прозора водойма під назвою Озірце.

Інша назва – Дике озеро. Гідрологічний заказник місцевого значення в Україні. Є висоисокогірним озером. Лежить на північно-східному схилі масиву Гропи, що в західній частині хребта Пишконі, на висоті бл. 1000 м над р. м.

До дикої місцини – Озірця веде найдовший ялиновий тунель. Водойма знаходиться у лоні ароматного ялинового лісу. Площа озера 1,2 га, максимальна глибина 9,5 м. Озеро завального походження. Температура води улітку не перевищує +15°. Узимку вода замерзає.

Численних відвідувачів вабить найчистіше повітря, яким овіяне Дике Озеро. Екологічно чисту водойму населяють форель (царська риба) та гольян (мересниця). Через прозорість води у відвідувачів є нагода спостерігати за цими амфібіями. Варто відзначити, ці два види риб обирають лише найчистішу воду. На жаль, багато водойм на Закарпатті, де у свій час водилась форель, перебувають в занедбаному стані через забруднення їх побутовим непотребом. До слова, на Перечинщині у свій час багато форелі водилось у повноводній річці Тур’я й гірських потічках , зокрема, в Ружі.

Гірське Озірце на Міжгірщині лежить у межах природного національного парку Синевир. Підйом до озера починається від Музею лісу і сплаву (північно-східна околиця села Синевир) і проходить маркованою туристичною стежкою.

Озірце розташоване на відстані близько 4 кілометрів від Музею лісу і сплаву, на південь від села Синевир.

Золотий скарб на дні Дикого Озера

Згідно із легендою, колись давно в цьому місці, де наразі лежить озеро, ханом Дикої орди було закопано золото. Його ватажок татаро-монголів награбував під час походу у Карпати.

Нести свій скарб хану було незручно та дуже важко. Відтак, хан вирішує зарити золото в землю в долині, де зупинився, міркуючи повернутись за скарбом пізніше. Утім плани хана забрати золото згодом виявились марними. Повернувшись на місце із закопаним скарбом, хан помітив озеро, яке утворилось на місці долини, і був дуже здивований. Золота звісно він не знайшов, адже весь скарб опинився на дні Дикого озера. Подейкують, що озеро так назвали не просто, а через його норовливий характер. Отака то дика натура у цього озера.

Чи є правдивою розповідь про хана та золото, яке десь і понині ймовірно лежить у глибинах водойми, Дикого Озера, важко вгадати. І все ж, легенда цікава й захоплююча. А от золото відшукати у закарпатських водоймах таки реально, як виявляється.

Нагадаємо, похід до Синевиру: у нацпарку на Закарпатті переселенцям організували екскурсії

Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у вогняну паску: відомі деталі рятувальної місії (ФОТО)
Читайте на ГК:Залишилися без даху над головою: масштабна пожежа охопила дах будинку закарпатців (ФОТО)
Читайте на ГК:"Спалилися на гарячому": на Закарпатті під приціл правоохоронців потрапили двоє злочинців (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська