1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті швейна фабрика почала виготовляти чохли для бронежилетів та розвантажувальні жилети

338
Суспільство Новини Ужгорода

Чохли для бронежилетів та розвантажувальні жилети почала виготовляти швейна фабрика, розташована в Ужгородському районі.

На Закарпатті швейна фабрика почала виготовляти чохли для бронежилетів та розвантажувальні жилети

Про це Суспільному розповів директор фабрики Сергій Тичина.

З його слів, у довоєнний час шили спецодяг. Тепер вирішили виготовляти і речі для українських військових. Наразі мають замовлення для тероборони та поліцейських.

На цю фабрику влаштувалась працювати вимушена переселенка Наталія Щербак. Приїхала на Закарпаття з Бучі, в перші дні після початку війни. "Зараз чоловік у мене на передовій, а син лише пішов на передову. А я в тилу допомагаю, стараюсь якось. Ну чимось себе треба зайняти, бо якщо сидіти просто так, то важко", — каже жінка.

Лекала для розвантажувальних жилетів розробила начальниця виробництва фабрики Людмила Прокопенко. "На основі цього бронежилету зробили розгрузку. Потім прийшов волонтер і каже: нам би треба два в одному, і ми зробили — цю розгрузку причепили на цей бронежилет. Треба шити? Покроїли, розробили, покроїли і пошили — у нас цим проблем не існує. По технології ми можемо пошити будь-який виріб", — розповіла Людмила Прокопенко.

Ця швейна фабрика працює 20 років. Тут роблять спецодяг. Замовники здебільшого — це іноземні компанії, — розповідає директор фабрики Сергій Тичина. Шити чохли для бронежилетів та тактичні розвантажувальні жилети для наших військових почали після початку війни в Україні.

"Враховуючи, що є необхідне обладнання і досвід у пошитті даних речей, то нам вдалося досить швидко це засвоїти. Хоча, це не є така продукція, яку ми раніше виробляли. Саме з цього жилету все починалося. Ми колись цю модель відшивали і на її базі створили всі інші моделі, відповідно були створені лекала. Основна проблема це з тканиною. Десь нам допомагають волонтери невеликі серії відшивати. Поки що це йде в основному на потреби місцевої тероборони і для потреб місцевої поліції", — розповів директор Суспільному.

За добу на фабриці можуть виготовити близько сотні чохлів для бронежилетів та розвантажувальних жилетів. Наразі на підприємстві працюють 60 швачок.

Нагадаємо, Мукачівський драматичний театр відновив роботу: розклад вистав

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber