У противника проблеми із людським ресурсом. Військкоми РФ агітують воювати звільнених із військової служби після 2012 року.
Основні зусилля російські загарбники зосереджують на підготовці до наступу сході України. Мета ворога - встановлення повного контролю над територією Донецької та Луганської областей. Про це у ранковому зведенні повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
"Ворог продовжує активні дії на Слобожанському, Донецькому, Південнобузькому та Таврійському напрямах. На Слобожанському напрямку противник і далі блокує місто Харків і бомбардує місто", - йдеться у повідомленні.
Також противник не перестає обстрілювати місто Попасна Луганської області та намагається відновити наступи на Рубіжне, Нижнє та Новобахмутівку. При цьому, зазначили у Генштабі, загарбник намагався безуспішно прорватися у районі Новотошковського.
"На Південнобузькому напрямку ворог здійснює оборону раніше зайнятих рубежів, вживає заходів щодо відновлення боєздатності своїх підрозділів. Продовжує проводити жорсткі фільтраційні заходи на тимчасово зайнятих територіях Херсонської області", - наголошується у звіті.
Підрозділи, що виводяться з території України, розміщують у наметових містечках у прикордонних з Україною областях. Українські військові зазначають, що морально-психологічний стан цих військовослужбовців РФ низький.
Командування ЗС РФ продовжує пошук живою силою поповнення підрозділів. Так, військкоми розпочали "обробку" військовозобов'язаних, звільнених з військової служби після 2012 року, які мають спеціальності водія, механіка-водія, розвідника, а також молодших командирів.
"Офіційною причиною виклику у військкомати є проведення зборів з підготовки за вказаними військовими спеціальностями терміном на 3 місяці. Також на території так званої "Придністровсько-Молдовської республіки" проводиться відповідна агітаційна робота з населенням, яке має російське громадянство", - додали у Генштабі.
Загарбники продовжують примусово вивозити мешканців Маріуполя до районів Донецької області, непідконтрольних Україні.
Повітряні Сили ЗСУ за добу вразили три повітряні цілі: крилату ракету, БПЛА та бойовий літак.