1. Новини Закарпаття
  2. >

“Прирівнюється до диверсійної роботи”: Закарпатців закликають не підпалювати траву та чагарники

24.03.2022 23:52 Суспільство ВАЖЛИВО

У час, коли в країні війна, такі необдумані вчинки можуть призвести до великих проблем.

У час, коли в країні війна, такі необдумані вчинки можуть призвести до великих проблем.

Як зазначає в дописі Берегівська районна державна адміністрація, спалювання трави та чагарників - це диверсія!

Щороку навесні, коли надворі теплішає, мешканці сіл, власники приватних будинків активно спалюють суху минулорічну траву, не підозрюючи, якої великої шкоди завдають природі. Адже такі необдумані вчинки - справжнє лихо для звірів, птахів, комах та рослин.

А в умовах сьогодення - спалювання сухої трави взагалі прирівнюється до диверсійної роботи! Наголошуємо, що за самовільне спалювання сухостою, опалого листя та інших рослинних залишків у воєнний час, громадянам загрожує не лише штраф у розмірі від 3060 до 12240 грн, а й можливе позбавлення волі до 15 років.

Наголошуємо, що за самовільне спалювання сухостою, опалого листя та інших рослинних залишків у воєнний час, громадянам загрожує не лише штраф у розмірі від 3060 до 12240 грн, а й можливе позбавлення волі до 15 років.

Крім того, палії суттєво відволікають органи та підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій України від здійснення своїх безпосередніх функцій та спричиняють значні витрати паливно-мастильних матеріалів для ліквідації таких пожеж. Це суттєво обмежує можливості пожежників та рятувальників оперативно реагувати на непередбачувані випадки, які можуть виникнути у разі загострення військових дій.

Закликаємо мешканців району бути свідомими й обережними!Навіщо нести адміністративну та кримінальну відповідальність за випалювання сухостою, якщо енергію можна направити в корисне русло?

Наприклад, для допомоги нашій армії чи волонтерам!

Нагадаємо: На Берегівщині горить ліс (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатці шукають "бабині вуха": що це за знахідка й чому люди труяться?
Читайте на ГК:Електроенергії вистачить на увесь регіон: Закарпаття має надію на електрику "з неба"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська