1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді відкрили тимчасовий прихисток "Мама і маля" для вимушених переселенців

24.03.2022 18:20 Суспільство

В Ужгороді відкрили тимчасовий прихисток "Мама і маля". Це зробили волонтери, які допомагають вимушеним переселенцям на вокзалі.

В Ужгороді відкрили тимчасовий прихисток

Вони вже стали волонтерським хабом "Сила Ужгорода". Одна з волонтерів — Анна Куліченко розповіла Суспільному: до цього мами з маленькими дітьми, котрим не вдавалося заселитися одразу, ночували на вокзалі.

Дизайнер за професією, Анна Куліченко, з початком війни, стала волонтером. З перших днів допомагала розселяти вимушених переселенців. Каже: найважче знайти місце для тимчасового перебування саме вночі. Прихисток "Мама і маля" вирішила організувати, бо жінки із дітьми залишалися ночувати на вокзалі. Шукала приміщення, де його можна було б створити. Відгукнулися підприємці.

"Людина каже: в мене є місце, воно необлаштоване, але я готовий безкоштовно його віддати під потреби мам з дітьми, я готовий платити комунальні послуги, а з вас лише ремонт організувати", — зауважила волонтерка.

Анна розповідає: зв’язалася зі знайомими будівельниками, прорабами, які допомогли швидко облаштували приміщення для комфортного перебування жінок з дітьми. За 2 доби прихистком скористалися понад 30 жінок.

"Чоловіків тут не має — мами з дітьми. Ну от вночі була ще собачка маленька, ми не могли її лишити. Мама перша, ми її забрали зі школи. Вона спала на матраці з двома дітьми. Вона категорично не хоче нікуди їхати з України. Ми її забрали і розуміємо, що вона буде тут поки не настане мир, поки не зможе повернутися до себе додому. А багато людей приїжджають і просять: дайте нам хоча б переночувати, прийти до себе, до тями, і далі вирушити десь до Європи", — розповіла жінка.

Волонтерка каже, що прихисток "Мама і маля" розрахований на 10 жінок, проте потреба в додаткових місцях щодня стає більшою, то ж їм доводиться заселяти усі кімнати.

Вчителька математики Галина Анчукова, теж волонтерить у прихистку. Вона з Бучі, приїхала з дітьми та онуком в Ужгород три тижні тому. Жінка каже, дітям також важко це все переживати.

"Не можу сказати, що дітки закомплексовані. От на вокзалі ми бачили дітей, які зовсім не всміхались, не говорили, їм нічого не потрібно було. А ці якось так, більш-менш", — зауважила Галина.

З Краматорська з трьома дітьми приїхала Наталія. У прихистку жінка перебуває один день: "Ми були дуже вдячні: нас нагодували, дітям дали цукерки та фрукти. Всі умови, все нам подобається. Сьогодні також привезли допомогу з Їжею, одяг безкоштовно дають. Ми, якщо чесно не очікували. Ми до кінця не вірили, що така допомога існує, а виявляється — існує".

Волонтерський хаб "Сила Ужгорода" продовжує шукати приміщення, для облаштування подібних прихистків.

Нагадаємо, Впродовж місяця у Мукачеві зареєстрували 13 321 вимушених переселенців, з них 3910 – дітей.

Читайте на ГК:Непоправна втрата: закарпатці провели в останній шлях полеглого Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Нічна пожежа на Закарпатті: відомо перші подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Пішла з дому й не повернулася: на Закарпатті шукали зниклу стареньку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська