1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Українці мають сумнів у "дружності" щонайменше двох держав ЄС – опитування

691

Громадяни України вважають однозначними ворогами Білорусь та Росію, а друзями – практично всі держави ЄС, про які їх питають, але щодо Угорщини та меншою мірою Німеччини результати опитування різні.

Українці мають сумнів у "дружності" щонайменше двох держав ЄС – опитування

Про це свідчать результати репрезентативного опитування громадян України, оприлюднені соціологічною групою "Рейтинг".

Щодо ставлення до Росії є абсолютний національний консенсус. Першу 95% громадян вважають "однозначно ворожою", ще 3% - "скоріше ворожою", ще по 1% обрали відповіді "нейтральна" та "важко відповісти". Білорусь 52% та 32% вважають "однозначно" та "скоріше" ворогом.

Серед друзів України у часи війни лідерство впевнено обійняла Польща – 79% назвали її "однозначно дружньою", ще 17% "скоріше дружньою" (сумарно 96%)

Серед інших західних союзників українці виділили Литву, Британію, США (85%, 86%, 88% назвали їх "дружніми", 0%, 1%, 2% - "ворожими", відповідно).

Усі інші держави ЄС на НАТО що фігурують в опитуванні, також мають значну перевагу позитивного ставлення, але дві держави ЄС вирізняються із загалу.

Найбільшими є проблеми у ставленні українців до Угорщини. 12% вважають її ворожою державою, 45% - дружньою (в тому числі лише 13% - "однозначно дружньою"). Варто зауважити, що в Угорщині теж є неоднозначне ставлення до України. Як повідомляла ЄвроПравда, чверть виборців правлячої партії Угорщини звинувачують у війні Україну.

Суттєво кращим, але теж небезпроблемним є ставлення українців до Німеччини. 6% назвали її ворогом, 57% вірять, що вона є другом, 33% вважають нейтральною. Як повідомлялося, Німеччина розглядає можливість надання Україні додаткової зброї, однак канцлер Шольц називає неприпустимими образи і напади на росіян.

Нарешті, українці мають сумнів у дружності Грузії – у це вірять лише 54%, 6% вважають ворогом. Детально про походження цих проблем – у статті "Не моя війна". Як влада Грузії не захотіла підтримувати Україну в часи російської агресії.

Нагадаємо, Біженці з України можуть працювати в Чехії без отримання дозволу з наступного тижня.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber