1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові повернулися на прилавки слабоалкогольні напої (ФОТО)

19.03.2022 13:18 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Із непомірними цінами. Як і певні продовольчі продукти.

Вартість останніх зросла щонайменше на 5-10, а то й 20 гривень. Добре, що хоч харчі першої необхідності “додали” лише по кілька гривень.

У Берегові, приміром, популярний серед населення сербський хліб, що раніше коштував 18-19, тепер реалізовується по 23-24 гривні. Цукор, борошно, каші теж додали по кілька гривень. Але в межах дозволеного.

Керівництво держпродспоживслужби області, зокрема в.о. начальника Сніжана Локес, у звітах на прес-конференціях стверджують, що в області працюють 15 моніторингових бригад, які регулярно перевіряють дотримання чинного законодавста щодо встановлення граничних цін на соцівльно важливі продукти. Серйозних порушень виявлено не було.

На інші товари уваги не звертають. Так, оселедець без голови раніше можна було купити за 68 гривень кілограм, тепер його продають за 110.  

Контролюють насамперед стаціонарні заклади торгівлі. А от на ринках приватники встановлюють свою вартість. Скажімо, картоплю, яка в торговій мережі коштує від 8,90 до 10.90, на базарі пропонують за 15.

Ну а слабкі алкогольні напої, насамперед пиво, пішли у вільне плавання – тут кожен реалізатор встановлю ціну, яка йому заманеться. Наприклад, у берегівській “Прімі” по вул.Богдана Хмельницького пиво “Чернігівське” продають за 37(!) гривень за пляшку, це при тому, що колись воно коштувало 15-17. Чи на забагато збільшити вартість аж на 20 пунктів? Правда, цей напій – не першої необхідності і не обов’язковий для вживання. Все ж “драконити” і тут, мабуть, не зовсім правильно. Для порівняння: у сусідньому “Шпарі”  зберегли майже стару вартість, реалізовуючи “Чернігівське” за 18.40. Однак підняли ціну на інші напої цієї категорії.

В “Амбарі” пиво продають взагалі без цінників на прилавках – вартість узнаєш вже лише на касі й, зрозуміло, вона теж набагато вища за попередню.

І хоча влада на всіх рівнях закликає не “накручувати” ціни у цей важкий час, окремі торговці все рівно дивляться в першу чергу на свою вигоду.

Нагадаємо, українські військові розгромили кілька ворожих колон за добу й знищили російського генерал-лейтенанта

Читайте на ГК:На Закарпатті вщент згорів автомобіль
Читайте на ГК:На Закарпатті жінка загинула страшною смертю: що з нею сталося
Читайте на ГК:На Берегівщині «Кухня милосердя» отримала генератор від Карітасу Сомбатхейської Дієцезії (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська