1. Новини Закарпаття
  2. >

“Жінки з дітьми, та літні люди в пріоритеті”: про ситуацію з поселенням вимушених переселенців на Закарпатті (ВІДЕО)

12.03.2022 21:40 Суспільство

Чоловікам-переселенцям важко поселитися, адже для того, щоб кудись заселитися спочатку потрібно стати на військовий облік, а у терцентрах комплектування чималі черги.

Чоловікам-переселенцям важко поселитися, адже для того, щоб кудись заселитися спочатку потрібно стати на військовий облік, а у терцентрах комплектування чималі черги.

Майже 60 тисяч чоловіків, котрі привезли на Закарпатті своїх жінок та дітей, повернулися у свої міста, захищати Україну. Про це Суспільному розповів речник обласної військової адміністрації Роман Молдавчук.

За його словами, до них надходить інформація, що вимушені переселенці не можуть поселитися в нашій області для тимчасового проживання, доки чоловіки не стануть на військовий облік, а черги у територіальних центрах комплектування можуть не зменшуватися по кілька днів. Роман Молдавчук розповів: зараз така ситуація є в Ужгороді, проте можна поїхати для тимчасового проживання в інші міста області, де також можна стати та військовий облік.

Андрій з другом приїхали в Ужгород з Харкова разом з дружинами та дітьми. Відправили їх до Австрії, самі ж їдуть із Закарпаття. За їх словами, тут не можуть знайти житло і роботу. На військовий облік стануть в тому місті, де знайдуть помешкання.

"Дуже багато людей, дуже велика ціна. І якщо нема роботи, то й платити за житло нічим буде", — розповів Андрій.

Чоловік вимушеної переселенки Люби — в зоні бойових дій. Вони виїхали з Києва на третій день після бомбардувань. Приїхали сюди з першою хвилею вимушених переселенців. Чоловік став на військовий облік і його одразу призвали.

"Сам захотів і сам пішов у військову частину. Зараз служить. Був на навчаннях. Де він зараз я не знаю. Лише пише, що все добре", — розповіла вимушена переселенка Люба.

Жінка розповіла: за кілька днів мають звільнити квартиру, у якій зараз проживають. Тож куди піти з мамою та донькою, наразі не знає.

До Закарпатської області продовжують прибувати вимушені переселенці з тих регіонів України, де ведуться бойові дії. Частина з них їде за кордон, а ті, що залишаються, шукають місце проживання. Область використовує усі свої ресурси, розповів речник Закарпатської ОВА Роман Молдавчук. Саме тому зараз чоловікам поселятися важче, в пріоритеті жінки з дітьми, та літні люди.

"На жаль, того комфорту, який був два тижні назад, ми зараз забезпечити не можемо, тому що ті сили і засоби, які в нас є, ми застосовуємо для того, щоб забезпечити комфорт жінок з дітьми, в першу чергу. Чоловіки, на жаль, змушені почекати з поселенням. Або їхати в інше місто області. В Ужгороді вже, на цей момент, спостерігається нестача житла. Тобто, Ужгород, як місто, вже свої резерви вичерпав", — розповів Роман Молдавчук.

Нагадаємо: Місця немає: Ужгород більше не має можливості поселяти вимушених переселенців.

Читайте на ГК:Вартість продовольчого кошика українців зросла на 30%: що буде далі - прогноз експерта
Читайте на ГК:Вночі на Рахівщині лютувала пожежа: горіла надвірна будівля
Читайте на ГК:Закарпатська мафія відбирає гроші: з'явилося кумедне відео з життєвим сюжетом
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська