1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Це позитив, нові емоції та враження»: в Ужгороді для дітей-переселенців провели уроки гончарства (ВІДЕО)

06.03.2022 20:31 Суспільство

В атмосфері сонця і тиші діти відволікалися від жахливої реальності війни.

В атмосфері сонця і тиші діти відволікалися від жахливої реальності війни.

Заняття з гончарства провели 6 березня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. На безплатний майстерклас запрошували сім’ї з дітьми, — повідомив Суспільному директор закладу Василь Коцан.

За його словами, працівники музею долучилися до всіх мистецьких організацій Ужгорода, які влаштовують подібні заходи як арттерапію, зокрема для тих, хто приїхав з інших областей України.

Готується до майстер-класу Тимофій, сім’я якого приїхала з Дніпра, в Ужгороді вони вже 3 дні. Гончар допомагає йому зробити перший глиняний посуд. Хлопчик каже, що зробив глечик і подарує його мамі, бо вона у нього є.

Євгенія Волосянко привела дитину на майстерклас: "Побачила оголошення в інтернеті, вирішила зробити сину приємне. Це позитив, нові емоції та враження. А це найголовніше зараз для наших дітей, бо вражень негативних їм достатньо."

Двох доньок на заняття з гончарства привела Людмила Шмигеровська. Жінка розповіла Суспільному: "Ми приїхали з Києва. Вирішили дітей перемкнути на позитивну хвилю. Діти малюють, співають, танцюють, а гончарством ніколи не займалися. Зараз діти перебувають в “атмосфері сонця” і тиші. Будь-який позитивний момент для них буде заспокійливим, наче природне заспокійливе. Тим паче, що вони ніколи не займалися цією справою. А дітям все, що нове, завжди цікаво".

Гончарством Андрій Зубенко займається близько 20-ти років. Чоловік каже: хоче допомогти дітям відволіктись.

"Є таке поняття як арттерапія і зараз воно стає дедалі популярнішим. Це їм має допомогти якось адаптуватися до сучасних умов і до того, що відбувається. Ну і це підтримка нашої культури, бо саме культура робить людину сильною", — пояснив чоловік.

Прийти на заняття могли всі охочі, — каже директор Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту Василь Коцан. Майстер-клас анонсували на своїх сторінках в соцмережах, також інформували волонтерів, котрі допомагають тут вимушеним переселенцям.

"Цей захід ми проводимо в межах цілої низки заходів, які проводяться закладами культури в нашому місті та області. Ми намагаємося таким чином своїми засобами, своїми силами — чим можемо, допомогти їм нормалізувати свій стан. Адже вони вирвалися з тих подій, які зараз відбуваються в Україні", — каже директор.

Василь Коцан розповів: наступним майстеркласом у музеї хочуть зробити малювання. Також будуть запрошувати сім’ї з дітьми. Малюнки планують відправити в міста, де тривають бої, аби підтримати та підняти бойовий дух українських військових.

Нагадаємо: В Ужгороді на центральному залізничному вокзалі відбувся виступ студента місцевого коледжу (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Запобігання корупції: на Закарпатті відбувся мобільний курс оборонного менеджменту (ФОТО)
Читайте на ГК:Готель Брістоль зібрав кошти на розвідувальний БПЛА та передав його військовим
Читайте на ГК:Летальний наслідок від грипу: в Україні померла 9-річна дитина
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська