1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатці забирають тварин вимушених переселенців на перетримку (ВІДЕО)

656
Суспільство Новини Ужгорода

Притулки для тварин Ужгорода не приймають на перетримку собак та котів, котрих забрали з собою вимушені переселенці. Все це через заповненість вольєрів.

Закарпатці забирають тварин вимушених переселенців на перетримку (ВІДЕО)

Про це Суспільному повідомила волонтерка громадської організації "Кожен має другий шанс" Ольга Барна.

Водночас жінка пояснює: проблем для переселенців з тваринами немає, бо місцеві жителі беруть собак та котів на перетримку.

Вадим із сім’єю приїхав до Ужгорода потягом з Києва. Разом з ними і собака, шестирічний Стенлі. Власники планують його забрати до Південної Америки, куди прямують самі.

"Собака повсякчас буде зі мною. Єдине, що поки є нез’ясовані питання: в Братиславі нас чекає ветеринар, який має підготувати собаку для подорожі літаком. Це займе два тижні, і я не впевнений, що зможу з ним чекати. Навіть якщо я не зможу, то обов’язково знайду людину, яка зможе", — каже чоловік.

Наталя з Харківської області дорогу до Ужгорода долали кілька днів. Жінка каже, якщо собаку не пускатимуть за кордон, то вона теж не поїде.

"Як кажуть — хтось країну залишає, хтось тварину... але це не про мене", — наголосила Наталя.

Ольга Барна, волонтер громадської організації "Кожен має другий шанс". Каже, що зараз більша проблема з тим, як вивезти тварин із територій, де ведуться бойові дії, з притулків та розплідників. Або ж із доставкою їм корму. А з поселенням з тваринами чи перетримками проблеми виникають рідко.

"Зараз масово беруть до себе людей з тваринами додому. Не відмовляють. В групах пишуть оголошення про те, що візьмуть до себе сім’ю з котиками чи собаками. Можна одну, дві. Беруть до себе на перетримки — на тимчасові, або вже як потім складеться ситуація", — пояснює волонтерка.

Віктор Опаленик взяв на перетримку собаку:

"Зжилися ми одразу дуже добре. Господарі нам передали, розповіли як годувати. Вона зайшла в квартиру і зразу і на ліжко, і на руки. Вона максимально добра, лащиться постійно. Тому ми зжилися з першої секунди".

Віктор розповідає: що проблем не виникає жодних, то ж готові доглядати за собакою скільки буде потрібно.

Нагадаємо, З України виїхали вже більше півтора мільйона біженців.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber