Сьогодні російські війська вторглись на територію України, де завдали атак в межах Луганської, Сумської, Харківської, Чернігівської та Житомирської областей.
У результаті військових дій російської армії з ночі 24 лютого загинуло більше 40 військовослужбовців.
На щастя, Закарпаття, не зачепив агресор, ситуація у регіоні, як відзначають у Закарпатській ОДА – контрольована. У той же час іде збір мобілізованих в ТРО для посилення охорони області. Закриті всі навчальні заклади та садочки.
Наразі, від місцевих жителів просять одного – не впадати у паніку і зберігати спокій. Більш того, жителів просять не бути байдужими до людської біди й, по можливості, приймати в своїх домівках родини біженців із зони бойових дій. До слова, за дорученням очільника ОДА, у всіх громадах області оперативно долучились до підготовки всіх допустимих приміщень для переселенців, організації харчування та забезпечення ліжкомісць. Не осторонь залишились Березнянщина та Перечинщина, де прості люди виявляють бажання допомогти житлом, харчами та одягом співвітчизникам, яких війна застала зненацька.
Пані Галина Репарюк із Березнянщини розповіла, що наразі прийматиме вдома родину біженців із Сумщини. За словами жінки, мабуть ще ніколи їй не було настільки страшно, як от сьогодні. Та задля сім’ї – дітей, чоловіка вона мусить бути сильною, не падати духом, допомагати людям в скрутних ситуаціях і саме зараз одна із таких ситуацій.
До пані Галини їде сім’я із дітьми із Шостки. Вони розгублені та у розпачі. Родина й не думала, що опиниться в такому становищі та буде змушена тікати через обстріли із рідного міста, шукаючи прихистку в інших людей. Далеко від дому. Та от нові дії з боку агресора вселили ще більший страх в українські родини та принесли біль утрат.
“Все, що я можу зробити: приготувати їсти й ліжкомісця”, – каже Галина.
“Мені ніколи не було страшно так, як сьогодні, але як мама маю бути спокійною, підтримати чоловіка морально, своїх працівників фінансово, і не маю права падати духом. Давайте зберігати спокій, гуртуватися і максимально допомагати один одному та людям, які будуть шукати притулок у нашому місті”, – закликає пані Галина із Велико-Березнянщини.
Пенсіонерка із села Зарічево на Перечинщині Ганна Король теж готова прийняти родину біженців у себе вдома, як вона повідомила редакції видання «Голос Карпат»:
“Допоможу, чим можу. Спати є де. В будинку тепло й просторо, – відзначає Ганна Михайлівна. – Із радою душею прийму потребуючих. Це надзвичайно велике горе, люди тікають з маленькими дітьми від пекла війни. Маємо бути чуйніші й добріші один до одного в такій ситуації”.
Свою допомогу родинам біженців пропонує і волонтерка із Березнянщини Римма Митрак. Про це вона зазначає в мережі Фейсбук:
“Ми готові приймати людей. Все оперативно зробили. Ще на черзі багато кімнат. Ще потрібні подушки та матраци, посуд. Люди добрі, долучайтесь”, – пише Римма Митрак.
Пані Римма є керівницею соціального магазину для потребуючих у селищі Великий Березний. Жінка допомагає малозабезпеченим продуктами та необхідними речами. Наразі у соціальному магазині для потреб біженців планують зробити своєрідний міні-хостел із двох кімнат. Більше пані Римма розповідає у наступному відео: