1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Нардепи хочуть дозволити бізнес без статусу ФОП: про що йдеться – законопроект

5127

Група нардепів зареєструвала у ВР законопроект про домоекономіку, яким мають намір дозволити підприємництво без статусу ФОП.

Нардепи хочуть дозволити бізнес без статусу ФОП: про що йдеться – законопроект

Йдеться про документ "Проект Закону про домогосподарство (домоекономіку)", зареєстрований за № 6539 від 21 січня 2022 року.

У разі ухвалення цей Закон набуде чинності з 01 січня 2025 року.

Про що йдеться?
У згаданому законопроекті прописано створення правового механізму функціонування домогосподарств (домоекономік) в Україні.  Зокрема, пропонується здійснювати підприємницьку (економічну) діяльність домогосподарством без реєстрації фізичної особи - підприємця.

До видів підприємницької (економічної) діяльності, які хочуть дозволити провадити без реєстрації фізичної особи - підприємця, належать:

- перукарські та косметологічні послуги;

- юридичні консультації;

- послуги домашньої прислуги;

- догляд за хворими або немічними особами;

- надання індивідуальних уроків (репетитора);

- індивідуальне виховання дітей (гувернер);

- послуги пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням;

- ремонт взуття, одягу, побутових текстильних та трикотажних виробів, килимів та килимових виробів, шкіряних, галантерейних та дорожніх виробів, меблів, радіотелевізійної таіншої аудіо- і відеоапаратури, електропобутової техніки та інших побутових та офісних приладів, годинників, інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

- технічне обслуговування і ремонту музичних інструментів;

- послуги з прання та прасування білизни та інших текстильних виробів;

- роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами з лотків і на ринках;

- послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом;

- послуги з перевезення вантажу;

- діяльність у сфері ресторанного господарства;

- інші види робіт, до яких залучаються члени цього домогосподарства, крім видів діяльності, що підлягають ліцензуванню та відносяться до незалежної професійної діяльності відповідно до закону.

Згідно з документом, під домогосподарством розуміються особа або сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життєдіяльності, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують та витрачають кошти. Ці особи можуть перебувати в родинних стосунках або стосунках свояцтва, не перебувати у будь-яких із цих стосунків, або перебувати і в тих, і в інших стосунках. Кількість членів домогосподарства не обмежується.

Така діяльність буде можливою за наступних умов:

- подання річної податкової декларації домогосподарства;

- ведення такої підприємницької (економічної) діяльності лише членами домогосподарства;

- річний дохід від економічної діяльності домогосподарства не перевищує суму 8 мільйонів гривень.

Водночас, у документі прописано, що облік доходів домогосподарства здійснюватиметься в спрощеному вигляді, відповідно до Порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Крім того, автори документу передбачили і податкову знижку. Втім, надавати її мають намір виключно домогосподарствам, на підставі подання річної податкової декларації відповідно до Порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України. З метою отримання бюджетного відшкодування, передбаченого податковим законодавством, домогосподарство в особі його представника (уповноваженої особи) подаватиме річну податкову декларацію в порядку та строки, встановлені податковим законодавством.

Наразі, відповідно до проходження, після реєстрації  у ВРУ законопроект передано на розгляд керівництву, направлено на розгляд Комітету та надано для ознайомлення.

Детальніше із текстом  "Проект Закону про домогосподарство (домоекономіку)" № 6539 можна ознацомитись за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

Нагадаємо, Стосується не кожного: податківці надали роз'яснення щодо застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів (ВІДЕОІНСТРУКЦІЇ) 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber