1. Новини Закарпаття
  2. >

Стосується не кожного: податківці надали роз'яснення щодо застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів (ВІДЕОІНСТРУКЦІЇ)

30.01.2022 14:35 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

У пресслужбі Державної податкової служби України роз'яснили, які ФОП зобов’язані, а які не зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів з 1 січня 2022 року.

У  пресслужбі Державної податкової служби України роз'яснили, які ФОП зобов’язані, а які не зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів з 1 січня 2022 року.

Так, за інформацією ДПС, не зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи.

Зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО, але не зобов'язані вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп, якщо  вони  не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.

Тобто із усього загалу фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ – ІV груп, обов'язок ведення обліку товарних запасів поширюється лише на платників, які зареєстровані платниками ПДВ або здійснюють реалізацію:
- технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- лікарських засобів, виробів медичного призначення;
- ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Також податківці розмістили на офіційному сайті та youtube-каналі відомства відеоінструкцію щодо того, хто з ФОП застосовує РРО/ПРРО:

Крім цього, ДПС створили і відеоінструкцію про Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОП: 

Також у ДПС підготували для підприємців відеоінструкцію про те, як завантажити програмне забезпечення ПРРО Каса:

Разом із цим, слід відзначити, що у Верховній Раді днями зареєстрували проект Закону №6561 "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо тимчасового незастосування фінансових санкцій та встановлення понижених розмірів фінансових санкцій для платників єдиного податку".

Цим Законопроектом пропонується тимчасово, до платників ФОП-єдинників другої-четвертої груп, які були звільненні від застосування РРО, ПРРО до 1 січня 2022 року і в яких виник обов'язок щодо застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року, що вчинили правопорушення, визначені статтею 17 цього Закону, до 31 січня 2022 року, фінансові санкції не застосовувати.

Водночас, для цих же платників, пропонується тимчасово, якщо вони встановили РРО/ПРРО до 1 квітня 2022 року, за вчинення правопорушень, визначених у статті 17 цього Закону, у період з 1 лютого 2022 року до 31 грудня 2022 року, застосовувати санкції у розмірі 10 % розміру фінансових санкцій, встановлених у статті 17 цього Закону за відповідні правопорушення.
Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше,  ФОП-ам заборонять продаж товарів, на які відсутні записи у Формі обліку товарних запасів – Наказ Мінфіну

Читайте на ГК:Гороскоп на 6-7 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Не з'явився в ТЦК — розкривай гаманець: за неявку по повістці доведеться віддати сотні тисяч гривень
Читайте на ГК:Астрологи розповіли, що деякі знаки Зодіаку вважають марною тратою часу

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська