1. Новини Закарпаття
  2. >

«Невже й труби щороку ростуть?»: у мережі йдуть гарячі дискусії щодо «газових зашморгів» для населення

28.01.2022 14:35 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Українці продовжують писати й підтримувати петиції щодо відміни високих тарифів на доставку блакитного палива.

Українці продовжують писати й підтримувати петиції щодо відміни високих тарифів на доставку блакитного палива.

Починаючи із минулого року, на сайті Глави держави зареєстровано чимало офіційних звернень до Уряду щодо «газового» питання. Зокрема, у зареєстрованій петиції від 5 квітня 2021 року йдеться про те, аби зменшеншити наявні тарифи на газ та повернути людям кошти, які вони сплачують за доставку блакитного палива протягом року. Автор петиції Сябро Оксана. 

На жаль петиція не отримала бажаних голосів і її не підтримали. Однак ішлося у ній про те, що громадяни не мають сплачувати за послуги, які давно уже оплатили. У свій час люди самотужки збирались та власними силами й коштами проводили труби до власних осель, а нині, мовляв, по цих саме трубах їм проводять блакитне паливо за їхній же кошт. Іншим питанням, порушеним у петиції – надходження платіжок на адреси «померлих». 

Є дуже цікавий прецедент, коли людина, яка проживала в будинку померла, тобто логічно, що газом ніхто не користується, а платіжки за транспортування досі приносять, – написано у петиції. 

4 січня 2021 року на Урядовому сайті також зареєстрували петицію щодо скасування оплати за транспортування газу. На жаль, і на неї від влади не надійшло ніяких відповідей. Хоч петиція і набрала 10421 підписів із 25 000 потрібних. Подаємо скрін петиції.

Наступну петицію щодо зниження тарифів на опалення для населення і відміну плати за його транспортування зареєстровано на сайті Президента 4 листопада 2021 року.  Наразі петиція набрала 7017 голосів. До кінця збору підписів залишилося більше тижня.

Громадян просять також підтримувати петицію щодо відміни плати за транспортування газу для населення, зареєстровану Петром Книжником минулого року. Петиція набрала 5 946 голосів .  Більше 40 годин залишилось до завершення збору підписів.

У мережі також йдуть бурхливі дискусії на гарячу тему, де теж підтримують петицію, оприлюднену Петром Книжником.

За словами людей, влада «дере із них сьому шкуру», підвищуючи на все тарифи шаленими темпами. Від такої політики потерпає народ, у першу чергу, пенсіонери, які ледь виживають на 2000 пенсії.

Люди вимагають повернення трубопроводів у власність народу.

Також громадян турбує якість газу. Адже тарифи щоразу зростають, а газ, як вони відзначають, який надходить у труби, не є калорійним. Люди хочуть знати, за що вони платять.

У мережі обурюються, мовляв, ті, що пишуть закони, «за людей їх не вважають» і роблять усе  «на свою користь».

Та «вони» НАС за людей не вважають. МИ потрібні тільки тоді, коли «стають НАМ на плечі», щоб до влади вдертись,  – коментує  користувачка Марія Сова

Не зрозуміють люди й логіки із приводу щорічних зростань тарифів з доставки газу до їх будинків. Судячи із коментарів деяких, «труби, ймовірно, щороку теж збільшуються у розмірах» 

До слова, тарифи на доставку газу для населення України, з 1 січня 2022 року наступні (дивіться на інфографіці)

Через високі тарифи на газ, що рекордно зросли цьогоріч, припиняють роботу потужні українські заводи. Переходить у спецрежим навіть найбільший в Україні виробник газотурбінної техніки.

Нагадаємо, «Топлять усім, що горить»: через морози дрова у краян «йдуть», як за вітром

Читайте на ГК:Україна і Чехія підпишуть безпекову угоду: Президент Чехії озвучив, коли це станеться
Читайте на ГК:В НБУ розповіли, коли курс гривні почнуть рахувати у новій валюті
Читайте на ГК:Гороскоп на 12 квітня для всіх знаків Зодіаку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська