1. Новини Закарпаття
  2. >

«Не "віялові" відключення, а ремонтні роботи»: Експерти розповіли про масові відключення електроенергії (Відео)

24.01.2022 21:32 Суспільство ВАЖЛИВО

Світло зникає через планові ремонтні роботи на електромережах, про які людей попереджають заздалегідь.

Світло зникає через планові ремонтні роботи на електромережах, про які людей попереджають заздалегідь.

Ремонтні роботи обленерго не мають стосунку до "віялових" відключень – обмеження електропостачання відбуваються або через планові ремонті роботи на електромережах, або через аварійні ситуації, пише Обозреватель.

Про це в ефірі телеканалу Україна 24 повідомив виконавчий директор Громадської Спілки "Розумні електромережі України" Олександр Баранюк.

За його словами, про планові ремонти, які відбуваються на лініях електропередач та електроустановках, повідомляється за 5 днів на офіційних вебсайтах операторів системи розподілу (колишні обленерго).

"Тому громадяни завжди можуть заздалегідь ознайомитись які роботи будуть проходити на їх вулицях, які не можуть тривати понад 8 годин", - повідомив Олександр Баранюк.

Експерт повідомив, що аварійні відключення можуть бути з різних причин: "Їх ліквідація потребує багато часу і зусиль обленерго. Вони можуть ліквідовуватися протягом 1 доби. Але ремонтники все ж загальній статистиці роблять це швидше. Всі ремонті бригади обленерго працюють 24/7, щоб повертати світло".

Директор ГС "Розумні електромережі України" підкреслив, що "віялові" відключення не мають стосунку ні до планових робіт обленерго, ні до аварійних ситуацій на мережах.

""Віялові" відключення – це форс-мажорний випадок. Це ті відключення, коли в системі великий дисбаланс. Настільки великий, щоб оператор системи передачі НЕК "Укренерго" дав відповідне розпорядження. А кабінет Міністрів приймав рішення, щоб проводити такі відключення", - наголосив Баранюк.

За словами Олександра Баранюка, наразі рішень про застосування "віялових" відключень не приймалось.

Нагадаємо, “Закарпаттяобленерго” анонсувало чергові відключення електроенергії (Перелік) 

Читайте на ГК:Реактивні системи HIMARS вже в Україні. Резніков пообіцяв "спекотне літо" окупантам
Читайте на ГК:"Вирішальний момент для ЄС": Голова Євроради зробив заяву щодо України
Читайте на ГК: Європарламент ухвалив резолюцію про Україну і Молдову. Але це ще не остаточне рішення про кандидатство у ЄС
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська