Рідкісне фото розмістили в мережі Фейсбук.
Світлину 1930-х років опублікували на фейсбук-групі karpatalja.meseszep, присвяченій Закарпаттю.
«Берегасас / Берегово, 1930-ті роки.
Міська публічна бібліотека Згідно звіту публічної бібліотеки за 1936 рік, близько дев’яноста відсотків відвідувачів бібліотеки є угорцями. Цього року звідси загалом було взято на читання 28 202 книжки. Бібліотека мала 3 відділи: угорський, чеський та російський [можна припустити, що у відділі “orosz” були книжки як російською, так і українською та русинською мовами – Beregovo.Today].
…Найчитанішим твором цього року є роман Віктора Гюго ««Знедолені» (фр. Les Miserables)». Серед творів угорських письменників найбільше читали «Золоту людину» Мора Йокаї та «Два в’язні» Лайоша Зілахі.
Ця бібліотека була створена для широкого загалу в 1930 році. В наявності 8130 книг, а також є окрема читальна зала. Три чеські, три російські (вочевидь, слов’янські) та одне єврейське періодичні видання. Крім того, тут було доступно 20 угорських, 6 єврейських, 5 російських та 9 чеських газет. Місто щорічно вносить 20 000 крон на рік на утримання.
Крім того, бібліотека організовує вистави, читання та розваги. Водночас у місті мають власні бібліотеки Березьке повітове казино, Товариство «Берегсас», є також дві маленькі публічні бібліотеки.
Недарма побутує прислів'я: "Серед берегівських угорців одна книга проходить через 100 тисяч рук" »
Як можна визначити за порівнянням світлин, публічна бібліотека знаходилася в будівлі, яка нині є частиною Торгового дому «Астра».
Нагадаємо, як зміниться меню: для дошкільнят Ужгорода запровадили нові норми харчування (ВІДЕО)
Читайте також:
- Мобілізація й випадки порушень у Закарпатській області: що відбувалось у регіоні й чому люди виходили з вилами?
- З 19 грудня діє новий закон: в Україні каратимуть за слова, жести й рухи тіла /ВІДЕО
- Увага, зміни в правилах перетину кордону: який ДОДАТКОВИЙ документ тепер вимагатимуть від українців
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?