1. Новини Закарпаття
  2. >

Мінестроне з супом Авголемоно: чим відтепер годуватимуть дітей в школі

04.01.2022 15:40 Суспільство

З 2022 року українські школи переходять на нове меню. Завершився перехідний період з впровадження нових стандартів шкільного харчування.

З 2022 року українські школи переходять на нове меню. Завершився перехідний період з впровадження нових стандартів шкільного харчування.

Підготовка з переходу на нові стандарти тривала більше року. Команда на чолі з шеф-кухарем Євгеном Клопотенком розробила для шкіл 160 нових страв, в яких обмежена кількість солі та цукру, а натомість збільшена кількість м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів. 

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Чіпси, сухарики, морозиво та консерви з шкільних їдалень повинні зникнути

Чим заборонено годувати дітей у школах: м'ясні і рибні продукти промислового і кулінарного виробництва;гриби;непастеризоване молоко і молочні продукти, виготовлені з непастеризованого молока;непастеризовані соки, газовані напої та кава.рибні, м'ясні, плодоовочеві та інші консерви промислового виробництва, крім пастеризованих соків без додавання цукру і підсолоджувачів;продукти (особливо чіпси, сухарики) з вмістом солі більше 0,12 грам на 100 грам готового продукту або з вмістом цукрів більше 10 грам на 100 грам готового продукту;продукція домашнього виробництва;також заборонено продавати кондитерські вироби та солодкі продукти, вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати.Чим харчуватимуться учні?

Передбачається, що меню має бути чотиритижневим для різних сезонів (осіннє, зимове, весняне і літнє). Це дозволить урізноманітнити раціон.

Наприклад, восени діти їстимуть більше фруктів та овочів – сливи, груші, дині, баклажани, свіжі огірки та помідори. Взимку використовуватимуть мандарини, апельсини тощо.

Ковбаси, паштети та сосиски замінять стравами з риби та м’яса. Буде більше кисломолочної продукції. Водночас "швидкі перекуси" замінять сухофруктами,  горіхами та злаковими батончиками, які не міститять багато цукру.

У МОЗ наголошують, що рецепти є у вільному доступі, будь-яка школа може використовувати їх. Всі рецепти страв з шкільного меню – за цим посиланням. Також Міністерство охорони здоров’я запустило портал про здорове харчування дітей “Знаїмо”.

Як харчуватимуться діти з особливими дієтичними потребами? 

Найперше – потрібно з'ясувати, чи дитина справді потребує особливого харчування. Це роблять не батьки, а лікар, який встановлює діагноз і дає рекомендації з харчування.

Ці рекомендації індивідуальні та імплементуються у закладах освіти під кожну дитину окремо. Діти не повинні дієтично харчуватися лише тому, що так захотілося їхнім батькам.

Якщо дієту призначив лікар, у школі замінять заборонені продукти дозволеними. Наприклад, якщо дитина з целіакією потребує безглютенової дієти, то, скажімо, ячну кашу можуть замінити на гречану.

Нагадаємо, У Виноградові на шкільному харчуванні розпиляли 15,5 мільйонів гривень, – ЗМІ

Читайте на ГК:"Господар Карпат" вже прокинувся: величезний звір почав "патрулювати кордон" (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“У школах, клубах та майже повсюди де є люди”:  у МВС розповіли про плани щодо системи відеомоніторингу
Цей матеріал також доступний на таких мовах: