1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Мережу "підірвала" дуже давня колядка часів УПА, виконана закарпатцями: розкрито локацію зйомки (ВІДЕО)

03.01.2022 10:35 0 Суспільство

Вже кілька днів мережею Інтернет розходиться відеокліп де жителі Рахівщини виконують давню, часів УПА коляду. А у кадрі показано, як воїни святкували Різдво у боротьбі за Україну та прагнули її Незалежності.

З чого все почалося? Знайомимося із головними героями у кадрі

Відеоролик на «Ютуб» залив оператор Андрій Гаманюк 28 грудня 2021 року, й за чотири дні коляда «У Різдвяну нічку» набрала більше шести тисяч переглядів.

Коляду виконують Іван Андрухович та о. Крістіан Рущак із селища Ясіня, а от ролі вояків української повстанської армії грають: Іван, Яків, Михайло, Дмитро Павлючки, Василь Муханюк та Павло Спасюк.

Окрім чоловіків у відео присутня ще й Олена Юріївна Сойма, яка постала у ролі матері, яка готує святу вечерю й чекає своїх синів із війни. Вона ж у кліпі, як символ багатостраждальної України.

А от із чого все почалося, і як зародилася ідея заколядувати та ще й зняти цілий відеоматеріал розповів о. Крістіан.

Ця колядка була записана ще того року в студії, – каже священик. – Якось пам’ятаю сиділи за кавою з другом Іваном Андруховичем і кажу йому: «Ваня, є хороша колядка треба нам попрацювати над нею». Чесно кажучи наважувались довго, переживали щоб не зіпсувати її і правильно виконати тому було багато репетицій, а вже потім запис.

Однак, коли записали коляду зрозуміли, що просто так викладати її у Інтернет не годиться, адже у основі лежить правдива історія України й нашого краю зокрема. Тож ясінянці поставили собі ціль, що до Різдва 2022 року повинні відзняти відео в якову відобразять сильний та могутній дух армії УПА та прагнення людей мати свою Незалежну державу –Україну.

Що хотіли донести людям через відео

– З огляду на те, що в колядці викладена правдива історія про наших захисників-націоналістів яких так часто забуваємо, а навіть більше, не побоюся сказати, що багато молоді і не знає якою саме була історія і робота Армії УПА. Тому прослухавши колядку вже записану нами, ми з Іваном почали думати, як маємо передати Дух Святого Вечора в цій армії, – згадує нині о. Крістіан.

Зауважує, що нині такі відео є дуже актуальні, бо не варто забувати, що країна вже який рік бореться із агресором на Сході. Тож у відео автори хотіли зробити так, щоб люди розуміли, що за Незалежність було пролито кров. Що чимало за вільну Україну були закатовані, багато засуджені й відправлені у табори.

Тож кажуть, що відобразили пам’ять тих героїв за яких неможна забувати! Яким нині маємо дякувати!

Як і де відбувалися зйомки

Найбільше сюжет розгортається у криївці повстанців, куди їм приносять святу вечерю, таким місцем для відео стала звичайна стая. Кілька кадрів зроблено й вдома Олени Юріївної.

Із труднощів з якими зіштовхнулися автори відео став пошук костюмів «упівців», зізнається о. Крістіан, що реквізит йому надіслали аж із Тернополя, бо у селиці Ясіня їм відмовили їх позичити, як і в Яремче.

Та на щастя, знайшлися небайдужі люди, які готові підтримати ідею й костюми таки роздобули. Хоча, окрім вбрання із негативного були й відгуки окремих людей, які знаючи про зйомки зауважили, що чоловіки паплюжать армію УПА.

Зрештою, чи спаплюжили, а чи навпаки нагадали про з часом притаманну людському розуму забуттю історію нашої країну автори відео все ж розсудить час. Проте, забігаючи на перед відгуків негативних в Інтернеті на роботу ідейників зйомки ще досі немає!

Тож коли вже отримали костюми, знайшли команду однодумців, які погодилися брати участь у зйомці та запросили Андрія Гаманюка, як відеооператора вибрали день для запису.

Згадуючи той день о. Крістіан зауважує, що все робилося дуже легко, хлопці: Василь Муханюк, Павло Спасюк та Павлючки Дмитро, Іван, Яків і Михайло відразу відчули цей дух боротьби, вжилися у те, що вони повстанці. І з самого початку робили все так, як у житті забувши про зйомку й так, ніби камери взагалі не помічали.

– Можливо це їм вдалося, бо самі ці хлопці є великими патріотами своєї Країни та Української Церкви, зауважує священик. – Чому саме Патріоти? Тому, що мало говорять, але багато прикладають зусиль для того, щоб наша країна була сильнішою і цілісною.

Щиро зіграла свою роль й Олена Юріївна Сойма, адже кожну маму болить серце за свою дитину тож гризоти материнства жінка передала по-справжньому.

Однак нічого б не вдалося без відеооператора, і як зазначає один із виконавців коляди, Андрій Гаманюк дуже точно зняв кадри та змонтував відео. Він з усіма тонкощами й дуже професійно все зробив й в результаті картина вдалася такою, якою її бачили ідейники відео.

Ну, а які ж відгуки на свою роботу отримали ентузіасти?

Зважаючи на те, що відео в соціальних мережах розлетілося й люди активно його поширюють та коментують, а за чотири дні сягнуло більше шести тисяч переглядів, натомість негативні відгуки не зустрічаються.

Хоча, о. Крістіан Рущак зауважує, що таки було несхвальних думок про їх роботу, але з оптимізмом ставиться до цього, бо каже, що: «Ще ся той не вродив аби всім угодив». Проте, все ж позитиву більше ніж невдоволених, бо відгуки відразу після оприлюднення відео посипалися, як сніг. Розповідає, отець, що й писали й телефонували не тільки краяни, а й із-за кордону.

В цілому, люди пишуть, що зворушені, комусь навертаються сльози на очі, а хтось просто пише: «Слава Україні».

Загалом, о. Крістіан зізнається, що й надалі хочеться робити щось подібне з друзями-однодумцями. Тож народові Рахівщини залишається надія на те, що дует Івана Андруховича та о. Крістіана Рущака ще їх порадує черговим, глибоким на сенси та виконання композиціями.

Джерело.

Читайте на ГК:Райський куточок наближений до неба: на Закарпатті рожева "ковдра" вкрила одне з міст (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:На Рахівщині сусід хотів розслабитися, натомість "спалив" будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпаття зустрічає свого Героя: кортеж із тілом воїна їде до рідного села (ФОТО)

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська