1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У закарпатському селищі - нові інфіковані ротавірусом

28.12.2021 12:00 Суспільство ВАЖЛИВО

Ще 6 людей за добу повідомили про симптоми ротавірусної інфекції у Великому Березному.

Ще 6 людей за добу повідомили про симптоми ротавірусної інфекції у Великому Березному.

Ще 6 людей, з яких двоє — діти, повідомили 27 грудня про симптоми ротавірусної інфекції у селищі Великий Березний на Закарпатті. Про це Суспільному повідомив директор Великоберезнянського центру первинної медико-санітарної допомоги Тарас Цибик.

За словами посадовця, загалом із середи, 22 грудня, до лікарів звернулися 93 жителі трьох громад Ужгородського району — Великоберезнянської, Дубриницько-Малоберезнянської та Ставненської. У 4 дітей з Великоберезнянської громади, віком до 6-ти років, у суботу взяли зразки й швидкими тестами підтвердили ротавірусну інфекцію. Вони лікувалися у Великоберезнянській райлікарні.

"Найбільше звернень із симптомами було щодо дітей" — Цибик

За словами директорки закладу Світлани Голош, зранку 27 грудня дітей виписали й відправили на амбулаторне лікування. Тарас Цибик додав: найбільше звернень із симптомами ротавірусної інфекції було щодо дітей — майже 60 відсотків.

"Ситуація почалася з 22 грудня, коли надійшли перші телефонні дзвінки до сімейних лікарів. Основні симптоми — температура й діарея. У середу і четвер були випадки тільки з Великого Березного. Уже в п’ятницю (24 грудня) ситуація значно погіршилася: було 29 звернень, із яких 17 дітей. І це вже був не тільки Великий Березний. Звернення були з Дубриницько-Малоберезнянської громади та з Ставненської громади. Пацієнти, які зверталися у приймальні відділення, від суботи були тестовані працівниками лабораторного центру. Протягом 2-3 дні має бути результат. Станом на сьогоднішній день ситуація стала позитивнішою", — розповів Тарас Цибик.

За словами голови Великоберезнянської громади Богдана Кирлика, чекають результатів аналізів води, які мають бути готові впродовж 3-5 днів. "Ми вирішили покращити воду. Збільшити дозу хлорки в мережі. 26 грудня брали на аналізи воду дві структури — держпродспоживслужба та санепідемстанція. 25 грудня теж брали проби води. Цього достатньо. Щодо інформування керівників торговельних і навчальних закладів, згідно з рішенням, повідомили, щоб максимально дезінфікували дверні ручки, аби унеможливити поширення інфекції", — розповів Богдан Кирлик.

"Наразі ситуація стабілізувалася" — Пшеничний

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний у коментарі Суспільному повідомив: 26 грудня в облдержадміністрації провели засідання щодо ситуації у громадах. Там прийняли рішення про заборону проведення масових заходів, а також рекомендували жителям не пити сиру воду впродовж двох днів.

"Ми мали 17 госпіталізацій дітей. Наразі сьогодні, 27 грудня, 12 перебувають у лікарні. Вони в задовільному стані. Для Великоберезнянського району забагато випадків одночасно, тому ми підозрюємо, найімовірніше, що це вода. Тому що були абсолютно різні, як до року, так і більш старші дітки — 5-6 років. Вживання не кип’яченої води може призвести до цих наслідків. Зараз ситуація стабілізувалася. За останню добу жодна дитини не була госпіталізована", — каже Анатолій Пшеничний.

Що відомо:

Ротавірусна інфекція – висококонтагіозне інфекційне гостре кишкове захворювання. Ротавірус частіше виникає в холодну пору року, а також може носити епідемічний характер. На ротавірусний гастроентерит хворіють люди всіх вікових груп, але переважно діти перших років життя і люди літнього віку.

Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Інфікування відбувається під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забрудненими (іграшки, підлоги, меблі, тощо).

Найбільше частинок вірусу міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї та до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Також вірус передається аерогенним шляхом, унаслідок тісного контакту з інфікованою людиною. На людських руках можуть зберігатися протягом кількох годин. Ротавіруси стійкі до дії більшості дезінфікуючих засобів.

Симптоми ротавірусу

Інкубаційний період триває 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (до 39С), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос, випорожнення — яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, зникають через 3-7 днів.

Профілактика

Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.

Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.

Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві або три дози, відповідно до інструкції зареєстрованих в Україні вакцин.

Для попередження виникнення та поширення ротавірусної інфекції слід дотримуватись простих правил:

не споживати сиру їжу, немиті фрукти й овочі;

забруднені поверхні мити водою з застосуванням миючих засобів;

ретельно мити руки з милом, особливо після прогулянки, після туалету та перед приготуванням чи споживанням їжі;

обирати свіжі і незіпсовані продукти;

вживати продукти після достатньої термічної обробки;

використовувати чисту, кип’ячену або очищену воду.

Нагадаємо, на Закарпатті спалах ротавірусної інфекції: до лікарів звернувся 71 хворий

Читайте на ГК:“Обіцяв зробити з нього інваліда”: інцидент “із запахом” криміналу стався на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:2 000 доларів США хабаря за фіктивну інвалідність для уникнення призову – на Закарпатті судитимуть лікаря-члена ВЛК (ФОТО)
Читайте на ГК:Сплатив заставу й повернувся "до бізнесування": на Ужгородщині впіймали переправника військовозобов'язаних (ФОТО, ВІДЕО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська