1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні жінок зобов'язали стати на військовий облік

23.12.2021 10:22 Суспільство ВАЖЛИВО

Зміни стосуватимуться жінок, які працюють у 35 сферах, серед яких найрізноманітніші професії.

Зміни стосуватимуться жінок, які працюють у 35 сферах, серед яких найрізноманітніші професії.

Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік як військовозобовʼязаних. Про це йдеться в наказі міністерства №313, ухваленому 11 жовтня 2021 року, документ набрав чинності 17 грудня.

Стати на військовий облік – це обовʼязок, а не право українських жінок, і це відбуватиметься, якщо професія входить до розширеного переліку, а також якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоровʼя та віком (від 18 до 60 років). Водночас досі не визначений час, упродовж якого жінки мають стати на облік у військкоматі.

Як повідомила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі Громадського радіо, алгоритму постановки жінок на військовий облік досі немає.

«Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно, – щоб ви надіслали свої дані онлайн. Подивимося, чи буде це можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли ставати на облік», – сказала вона.

Тепер директори підприємств повинні проконтролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки, які працюють у компанії, та перевіряти наявність документів у нових працівників. За прийом на роботу працівника без цього документа загрожує штраф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Загалом у наказі йдеться про медійників та комунікаційників усіх категорій (журналісти, оператори, піарники, видавці, бібліотекарі, перекладачі та інші), медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів та інших.

Читайте на ГК:На Закарпатті люди масово готують «намиста для рашистів» (ФОТО)
Читайте на ГК:СБУ затримала агента ФСБ, який намагався «насадити» в Україні «руський мір» (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті запустили цифрове ТБ з усіма основними українськими каналами
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська