Про одну із цікавих пригод розповів журналісту видання «Голос Карпат» Євген Рябець із Перечинщини.
Кумедний випадок стався із чоловіком грудневого дня напередодні Святого Миколая. Саме тоді пан Євген вирушив у ліс у розвідку, чи є ще гливи. Грибарський нюх не підвів. Гливи таки вдалося знайти, як відзначає наш співрозмовник. Та, що трапилось потім, – не менш цікава історія.
Погожого грудневого дня пан Євген вирішив до однієї з вершин Тур’я-Ремети – гори Маковиці. Саме тут, у лісовому масиві його очікував справжній сюрприз – поляна із гливами. Чоловік зрадів знахідці. Набрав повний грибарський рюкзак ароматних смаколиків та й поспішив уже додому. Аж раптом із хащі вибігає дикий кабан та прямує назустріч мисливцю тихого плювання. Чоловік не на жарт перелякався: Ну от, думаю, все, не вдасться втекти, а під рукою нічого, аби оборонитись від звіра, – каже Євген. Та врятувати від нападу лютого кабана допоміг пес чоловіка.
Бім почав лаяти на вепра, не підпускаючи його до мене. Тим часом я почав акуратно, потроху спускатись із Маковиці. Пес і далі голосно гавкав на звіра, не поспішаючи тікати за мною, – додає співрозмовник.
За словами Євгена, йому пощастило дременути від звіра, адже ймовірно там могло бути і ціле стадо диких свиней, зустріч із яким могла б бути фатальною.
Така от пригода сталася із паном Євгеном напередодні Святого Миколая. І грибів назбирав, і потрапив у справжню зимову пригоду. Найважливіше, повернувся додому цілим та неушкодженим завдяки Біму – чотирилапому другу, що не лишає в біді свого господаря.
Як відзначає Євген Рябець, чотирилапий друг уже не вперше рятує його у подібних ситуаціях. Чотирилапого охоронця бере завжди із собою в похід – чи то по суниці й малини, або ж по гриби у сезон.
Він нюхом чує, коли десь іду. Перший сидить під капурою, – відзначає Євген.
Довідково:
Гора Маковиця – вершина в Українських Карпатах. Розташована в центральній частині однойменного хребта Маковиці (частина Вулканічного хребта), на межі Перечинського та Ужгородського районів Закарпатської області.
Висота 978 м.
Є однією з найвищих (після Бужори) вершин Вулканічного хребта. Вкрита суцільними лісами. Трапляються дика яблуня, груша й черешня. Деякі рослини занесені до Червоної книги України.