1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді п'ятнадцять медиків вперше провели складну операцію на серці

13.12.2021 16:35 Суспільство

Операція тривала 12 годин, до роботи були залучені 15 лікарів.

Операція тривала 12 годин, до роботи були залучені 15 лікарів.

В Ужгороді вперше провели операцію на серці із заміною всіх ділянок грудної аорти. Команда столичних хірургів спеціально приїхала на Закарпаття, щоби прооперувати 32-річну жінку. Як повідомили у Закарпатському центрі кардіохірургії, операція і тривала 12 годин, в операційній працювали 15 медиків з Києва та Ужгорода. За словами лікарів, на регіональному рівні така операція проводиться вперше, загалом в Україні зробили всього 12 подібних оперативних втручань.

Як розповів Віталій Кравченко, заввідділом хірургічного лікування патології аорти Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова, всі 12 операцій проводились у Києві, в інституті Амосова. Команда столичних фахівців у складі хірурга, анестезіолога, реаніматолога і перфузіолога, приїхала до Ужгорода, щоб спільно з колегами врятувати життя 32-річній закарпатці Світлані.

За словами Павла Лукача, завідувача кардіохірургічного відділення Закарпатського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії, про свою хворобу жінка дізналась випадково: пацієнтка хворіла на артеріальну гіпертензію, яку намагались скорегувати, але, на жаль, не дуже ефективно. Це і стало причиною гострого розшарування аорти.

«Дуже часто пацієнти при гострому розшаруванні аорти втрачають свідомість і можуть померти. Але у дуже обмеженого відсотку пацієнтів розшарування проходить без гострого болю. Саме цей випадок є рідкістю. Це – діагностична знахідка», – розповідає лікар.

 Пише zaxid.net

Нагадаємо, На Львівщині 10 дітей отруїлися невідомою речовиною

Читайте на ГК:Організація Червоного хреста надала допомогу переселенцям в Ужгороді
Читайте на ГК:В Ужгороді на двох вулицях буде ускладнений проїзд транспортних засобів
Читайте на ГК:Три закарпатські лікарні отримали допомогу із Австрії (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська